Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Shutterstock

SPKC uzlabo ziņošanas kārtību par legionelozes izplatību 0

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir pārskatījis, papildinājis un uzlabojis kārtību, kādā tiek veikta operatīvā informēšana par legionelozes skartu objektu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varbūt kāds pilsonis par to naudu māju uzcēla…” ļaudis diskutē, vai 150 000 eiro par “Dimdiņu” zīmola maiņu nav pārmaksāts
Lasīt citas ziņas

Turpmāk par ūdens paraugu laboratoriskās izmeklēšanas rezultātiem legionelozes skartā objekta īpašnieks vai apsaimniekotājs un Veselības inspekcija tiks informēta pa telefonu un elektronisko pastu papildus jau esošajai kārtībai – oficiālas vēstules nosūtīšanai pa pastu. Tāpat par laboratoriskās izmeklēšanas rezultātiem tiks informēta konkrētā pašvaldība un dzīvokļa īpašnieks, kurā tika paņemti ūdens paraugi.

Nepieciešamības gadījumā SPKC epidemiologi sniegs rekomendācijas legionelozes izplatības ierobežošanai un profilakses pasākumiem pa telefonu.

CITI ŠOBRĪD LASA

SPKC uzlabotā kārtība ļaus iesaistītajām pusēm rīkoties nekavējoties, nepieciešamības gadījumā apturēt legionelozes izplatību un informēt skartā objekta iedzīvotājus.

Atgādinām, ka Latvijā nav novērots saslimšanas gadījumu pieaugums vai palielināta legionelozes izplatība. Pēdējo piecu gadu laikā Latvijā vidēji tika reģistrēti 33 legionelozes gadījumi gadā. Saslimstības rādītāji Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas Savienības valstīm, saslimstība ir vidējā līmenī. Katrs saslimšanas gadījums tiek pakļauts epidemioloģiskajai izmeklēšanai, kas ietver inficēšanās apstākļu noskaidrošanu, t.sk. arī ūdens paraugu laboratorisko izmeklēšanu iespējamās inficēšanās vietās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.