Latvijā, atšķirībā no citām valstīm, piemēram, Vācijas vai ASV, cilvēki biežāk izvēlas dūnu, spalvu vai griķu, tātad dabiskos spilvenus, jo nepārzina citus materiālus – īpašās putas, lateksu vai gelu. 0
Aina Sondore teic, ka jau ilgus gadus izmanto tā dēvēto ortopēdisko pagalvi no lateksa, slavē tā ērtumu. Viņa iesaka uzzināt, kur produkts ražots, cik liela ir ticamība tā kvalitātei, piemēram, vai ir medicīnas un ekoloģijas testu apstiprinājums – par to var liecināt ražotnes sertifikāts.
Vienalga, kāda materiāla pagalvi izvēlas pirkt, vispirms der noskaidrot visu par tā kopšanu.
Lai pierastu pie citādas formas vai pildījuma spilvena, var būt nepieciešamas pat divas nedēļas.
Kvalitatīvus spilvenus drīkst mazgāt veļasmašīnā, tomēr ne visās izdodas. Mēdz gadīties, ka irdeni mīkstais pildījums sasitas kopā tādā kā kunkulī.
Vairumam sintētisko spilvenu, piemēram, ar poliestera bumbiņu vai lateksa skaidiņu pildījumu, ir speciāli blīvi pārvalki. Tos izmazgā, bet pildījumu neaiztiek, lai saglabātu tā gaisīgumu.
Daudzi pamanāmās reklāmas iespaidā izvēlas, piemēram, Dormeo ražojumu. Izplatītāji skaidro, ka matrači tiekot izgatavoti Itālijā, bet spilveni un segas – Ķīnā pēc speciāla pasūtījuma. Nav gan skaidrības, kā kopt tā dēvētos anatomiskos putu un citu moderno materiālu spilvenus vai matračus. Neesot ieteicams tīrīt ķīmiski vai mitrā veidā, jo izstrādājums varot zaudēt savu unikālo funkciju, sacietēt. Ja virsdrānu noņem un izmazgā, tā mēdzot sarauties. Drošāk esot izsūkt ar jaudīgu putekļu sūcēju, citādi neaiztikt. Zinot to visu, ķīmiskās tīrītavas izvairās aprūpēt šo preci.