No peldēšanas līdz “Pole Dance” 0


Savukārt Anete Blaua Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā ieguvusi bakalaura grādu sporta zinātnē – peldēšanas treneres kvalifikāciju un pirmo profesionālo izglītību sporta vadībā, tāpat ir sertificēta “Pole Dance” instruktore, ieguvusi “Europe Pole Sport Workout Union” sertifikāciju, ko atzinusi Neolimpisko sporta veidu pasaules federācija. Ar peldēšanu viņa sākusi nodarboties jau agrā bērnībā. Vēlāk, nolemjot pamēģināt dejošanu, sāka dejot deju studijā “Kaprīze”, pēc vairākiem gadiem izmēģināja arī tautas dejas un kādu laiku apmeklēja arī deju studiju “Benefice”.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Ideālais banānu uzglabāšanas veids – tie nekļūs melni nedēļām ilgi
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Kokteilis
FOTO. Alla Pugačova pārvērtusies līdz nepazīšanai
Lasīt citas ziņas

2014. gadā A. Blaua piekrita vēl vienam izaicinājumam – bez  iepriekšējām  zināšanām par trenažieriem un brīvajiem svariem viņa sāka nodarboties ar spēka trīscīņu, kas sastāv no trīs disciplīnām: svara stieņa spiešanas guļus, pietupieniem un vilkmes. Pēc pusgadu ilgiem aktīviem treniņiem viņa sāka piedalīties sacensībās, kas norisinājās teju vai reizi mēnesī. Lielākais sasniegums bija 2015. gada SELL studentu spēlēs Lietuvā. Ar personīgo svaru 68 kg: pietupiens – 107,5 kg, spiešana guļus – 57,5 kg un vilkmi – 137,5 kg, iegūstot trešo vietu pēc Wilksa kritērijiem.

Skatoties uz Aneti, viņas maigā un sievišķīgā āriene, šķiet, nesavienojas ar tik smagu un nopietnu slodzi, kas vairāk būtu raksturīga stiprā dzimuma pārstāvjiem. Tomēr, kā jau mēs zinām, āriene mēdz būt maldīga, īpaši jau sportā, kur papildus intensīviem treniņiem nepieciešama neatlaidība, spītība, skaidri definēts mērķis un gribasspēks to sasniegt.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šobrīd trīs līdz četras reizes nedēļā apmeklēju sporta zāli un papildus tam, protams, trenējos “Pole Dance”, savukārt spēka trīscīņā vairs nestartēju, jo slodze tomēr ir par lielu. Ar spēka trīscīņu sāku nodarboties, jo jutu, ka man varētu būt labi rezultāti, un dzīvē bija nepieciešams jauns izaicinājums. Meitenēm šajā sporta veidā ir diezgan maza konkurence, bet tas gan nenozīmē, ka nav jāgatavojas sacensībām. Protams, fiziskā attīstība, ko veicināja spēka trīscīņa, palīdz arī “Pole Dance” treniņos,” stāsta A. Blaua.

Ar “Pole Dance” A. Blaua sāka nodarboties pirms pusotra gada. Viņai pietika ar pirmo nodarbības reizi, lai sāktu plānot treniņu grafiku jau nopietnākā līmenī. “Ja vēlamies sasniegt labus rezultātus un piedalīties sacensībās, nepietiek tikai ar to, ko darām nodarbībās, daudz jādara arī ārpus tām. Paralēli citiem sporta veidiem, pirmajā mēnesī apmeklēju “Pole Dance” treniņus trīs līdz četras reizes nedēļā, peldēšanu un spēka trīscīņu. Nākamajos mēnešos mēģināju aizvien vairāk un vairāk. Tā kā esmu radusi sportot daudz un ar to ir saistīta arī mana ikdiena, tad tas ir nedaudz citādāk nekā meitenēm, kuras “Pole Dance” izvēlas, kā vienu no saviem hobijiem – man ir nepieciešama lielāka slodze, turklāt šobrīd tas jau ir mans dzīvesstils.”
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.