Foto: Haralds Ozols/Shutterstock

Spēkā stājies Likteņdārza likums. Kas tas tāds un ko nodrošina? 0

Nesen ar vīru beidzot aizbraucām un izstaigājām Likteņdārzu. Iespaidīgi! Dzirdējām, ka ir pat tāds speciāls likums par šo mūsu tautas piemiņas vietu. Vai tas jau ir pieņemts? Kā tiks aizsargāts Likteņdārzs? DZINTRA GOSTA RĪGĀ

Reklāma
Reklāma

Mērķis un izmantošana

Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Likteņdārza likums ir spēkā no šā gada 18. jūlija, un tā mērķis ir nodrošināt šīs piemiņas vietas saglabāšanu, aizsardzību, attīstīšanu un pēctecību. Likums nosaka arī Likteņdārza īpašumtiesības, uzturēšanas, izmantošanas, aizsardzības, apsaimniekošanas un finansēšanas kārtību, kā arī citus ar šo vietu saistītus jautājumus.

Paredzēts, ka Likteņdārzu var izmantot kolektīvās atmiņas uzturēšanai un ar to saistīto pasākumu norisei; izglītības un kultūras pasākumiem; kā starptautisku un vietējo tūrisma objektu; Likteņdārza projekta attīstīšanai nepieciešamajām darbībām; ar ziedojumu piesaistīšanu saistītajām un citām darbībām, kas atbilst šajā likumā noteiktajam dārza izveides mērķim.

Aizsardzība

Likteņdārzā aizliegts:

CITI ŠOBRĪD LASA

* veikt darbības, kas var izraisīt dabas, kultūras vai vēsturisko vērtību samazināšanu, bojāšanu vai zaudēšanu, izņemot tādu bīstamu koku ciršanu un novākšanu, kuri apdraud cilvēku dzīvību un veselību, tuvumā esošās būves un ārtelpas labiekārtojumu, kā arī koku ciršanu ugunsdrošības pasākumiem un avāriju, stihisku nelaimju vai katastrofu seku likvidēšanai un koku ciršanu ainavas kvalitātes uzlabošanai, skatpunktu ierīkošanai un uzturēšanai atbilstīgi Likteņdārza izveides un attīstības mērķim;

* veikt ielu tirdzniecību;

* rīkoties pretrunā ar vispārpieņemtām morāli ētiskajām un uzvedības normām;

* veikt darbības vai organizēt pasākumus, kas neatbilst šajā likumā noteiktajam Likteņdārza izveides un attīstības mērķim vai šā likuma un citu normatīvo aktu prasībām.

Visi var piedalīties

Likteņdārza projekta īstenošanā, kā arī dārza saglabāšanas, attīstīšanas un uzturēšanas finansēšanā var piedalīties valsts, pašvaldības un privātpersonas. Ir atļauti fizisko un juridisko personu, to skaitā publisko un privāto kapitālsabiedrību ziedojumi. Par projekta īstenošanu, būvniecību un ārtelpas labiekārtošanu, sabiedrības iesaistīšanas un publicitātes pasākumu rīkošanu, kā arī ziedojumu piesaisti atbildība uzticēta nodibinājumam Kokneses fonds, kam piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.