Tējas krūzes.
Tējas krūzes.
Foto-LETA

Speciālisti: Latvijas iedzīvotāji saaukstēšanās laikā pārmērīgi lieto sintētiskus līdzekļus, aizmirstot par tējām 0

Latvijas iedzīvotāji rudens sezonā pārmērīgi aizraujas ar dažādu sintētisko pretsaaukstēšanās līdzekļu lietošanu, aizmirstot, ka iesnas un klepu var efektīvi apkarot ar dabīgo zāļu tēju palīdzību, norāda speciālisti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas
Novērojumi liecina, ka sevišķi daudz šajā ziņā grēko jaunāka gadagājuma cilvēki, cenšoties ātri uzveikt saaukstēšanos.

Tomēr būtu jāzina, ka ne vienmēr šāds risinājums ir labākais, jo, piemēram, sintētiskie šķīstošie pulverīši galvenokārt atvieglo slimības simptomus, nevis ārstē. Turklāt pārlieku daudz lietojot šādas zāles, var kaitēt kuņģa un aknu darbībai, kā arī vājināt imunitāti un nomākt organisma dabiskās aizsargspējas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Protams, ir viegli aptiekā iegādāties tabletītes vai pulverīšus, taču nevajadzētu piemirst arī pašas senākās zāles – dabīgās tējas, kuras gadu simtiem lietojuši mūsu senči,” mudina “EUROAPTIEKA” farmaceite Līva Feldmane.

Ja tomēr izvēlaties sintētiskos medikamentus, līdztekus noteikti dzeriet zāļu tējas – tās palīdz ātrāk uzveikt slimību, jo izvada no organisma slimības radītās sārņvielas, stiprina to un apgādā ar vitamīniem, viņa norāda.

Arī uztura speciāliste Liene Sondore atgādina, ka zāļu tējas jau izsenis ir bijis tautas līdzeklis cīņā pret dažādām kaitēm, īpaši brīžos, kad ir gadījies saaukstēties.

“Zāļu tējas ir viegli pagatavojamas – gan dzeramas, gan lietojamas inhalāciju veidā. Tēja lieliski garšos un ārstēs, ja tai pievienos cidonijas cukurā, citrona šķēlīti, medu, ingvera gabaliņus, šķipsniņu kanēļa vai kardamona,” iesaka uztura eksperte.

Viens no labākajiem dabiskajiem līdzekļiem pret saaukstēšanos ir kumelīšu tēja, kas satur ēteriskās eļļas un B un C vitamīnus. Citi efektīvi līdzekļi ir liepziedu, rožu augļu, priežu pumpuru un aveņu lapu tējas, kā arī Islandes ķērpja tēja, kas sevišķi labi palīdz izārstēt klepu. Tāpat saaukstēšanos palīdzēs uzveikt vasarā sagatavotie aveņu un upeņu ievārījumi, kurus pievieno tējai vai karstam ūdenim.

Cilvēkiem, kam vasarā nav bijis vaļas sarūpēt zāļu tēju krājumus rudenim un ziemai, šis dabīgais ārstniecības līdzeklis plašā izvēlē pieejams “EUROAPTIEKA” aptiekās.

“Mūsu farmaceiti klientiem vienmēr iesaka līdzekļus, kas, viņuprāt, katrā konkrētā gadījumā būtu vispiemērotākie, arī zāļu tējas. Nereti tās ir labākā vai vismaz papildinoša recepte cīņā pret  saaukstēšanos,” atzina Feldmane.

Reklāma
Reklāma

Tomēr jāatceras, ka arī zāļu tējas ir ārstniecības līdzeklis, kuru nedrīkst pārdozēt, tāpēc ilgstoši vienu konkrētu tēju lietot nevajadzētu. Turklāt svarīgi ir pievērst uzmanību tēju derīguma termiņam un ievērot glabāšanas nosacījumus, jo ilgstoši vai neatbilstoši glabātas drogas nedos vēlamo efektu vai pat kaitēs veselībai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.