Foto-Shutterstock

Speciālisti brīdina: Neēdiet pangasiju, ja gribat dzīvot! 0

Vairākās vietās Amerikā un Eiropā zivs pangasija ir aizliegta. Šī zivs satur veselu buķeti ķimikāliju, baktēriju, hormonu un smago metālu. Zivs uzkrāj sevī lielu daudzumu žurku indes un virkni dažādu bīstamu toksisku vielu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Pangasijas tiek audzētas dīķos, taču arvien populārāka kļūst to audzēšana arī upēs iegremdētos krātiņos jeb sprostos. Pangasija dzīvo vienā no netīrākajām upēm Mekongā. Upe sākas Ķīnā un tek cauri blīvi apdzīvotām Āzijas valstīm. Upē iekļūst neattīrīti ūdeņi no ķīmiskajām rūpnīcām, kanalizācijām, kā arī minerālmēsli no blakus esošajiem laukiem.

Turklāt sasaldējot tiek izmantots ūdens no tās pašas Mekongas upes. Lai paātrinātu zivju augšanu četras reizes, ražotāji no Ķīnas ieved hormonus, kurus iegūst no grūtnieču urīna. Tālāk tos injicē zivju mātītē.

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto-Shutterstock

Zivs ir tik lēta, ka to lielākoties pārdod nabadzīgajām trešās pasaules valstīm, un acīmredzot pie tām pieskaitāma arī Latvija.

Zinātnieki secinājuši, ka, lietojot uzturā pangasiju, tiek bojāti iekšējie orgāni, sevišķi aknas, kā arī var iegūt asins saslimšanu.

Tā kā daudzās valstīs ir aizliegta zivs tirdzniecība, uzņēmēji šo zivi pievieno “krabju nūjiņām” un citiem zivju produktu izstrādājumiem.

Daudzas organizācijas kategoriski aicina nelietot uzturā šo zivi.

Skatieties video (tas gan ir franču valodā), kurā ir labi redzams, kā tiek audzēta šī zivs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.