Foto: LETA

Šopavasar samērā maz inficētu ērču 0

Pārbaudot šogad cilvēkiem piesūkušās ērces, Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) atklāj, ka inficētas ar ērču encefalīta vīrusu ir vidēji 2,2%, aģentūra BNS uzzināja centrā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Lasīt citas ziņas

LIC šogad noņemtas kopumā 93 ērces, no kurām inficētas bija divas. Pērn inficēti bija 7,9% LIC pārbaudīto ērču, bet 2012. gadā – gandrīz 11%.

Ērces visbiežāk nokļūst uz cilvēku apaviem vai apģērba potīšu augstumā un pēc tam lēnām pārvietojas uz augšu. Lai nepieļautu ērces piesūkšanos apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt. Bikšu gali jāieliek zeķēs vai zābakos, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošai, blūze jāieliek biksēs. Ieteicams valkāt gaišas drēbes, uz kurām ērces ir labi saskatāmas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pārnākot mājās, rūpīgi jāpārbauda, vai uz drēbēm un ķermeņa nav ērces. Jāatceras, ka ērces var atnest mājās arī ar mežā plūktām puķēm un zariem.

Ja ērce tomēr piesūkusies jādodas uz tuvāko ārstniecības iestādi, kur speciālists ērci noņems, ja tas nav iespējams, tad ērce jānoņem, cik iespējams ātri, un tas jāveic ļoti uzmanīgi, lai ērci nesaspiestu.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra sniegto informāciju, lai izsargātos no ērču encefalīta, būtiskākais profilakses pasākums ir savlaicīga vakcinācija, kas īpaši nepieciešama personām, kuras regulāri apmeklē mežus un krūmājus. Savukārt pret Laima slimību vakcīnas nav, tādēļ ir tik būtiski ievērot visus piesardzības pasākumus, lai izvairītos no ērces piesūkšanās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.