Šogad skolas formas būšot arī Siguldas Valsts ģimnāzijā, taču to cenas skolēna mammai rada mulsumu 4
Vienādi ģērbti bērni uz skolu dodas dažādās pasaules valstīs, īpaši populāra uniforma ir Lielbritānijā un Japānā. Arī Latvijā vienotā stila apģērbs jau ir 33 mācību iestādēs. Šogad plānots arī Siguldas Valsts ģimnāzijā, taču ne visiem tas tīk, vēsta raidījums “Bez tabu”.
Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns apstiprina, ka šogad patiešām ģimnāzijas audzēkņiem būšot pašiem savs formas tērps jeb vienotā stila apģērbs, taču tas būšot tikai 7. klašu audzēkņiem.
Ja iepatiksies, nākamgad tāds būšot arī 8. klašu un tad 9. klašu skolēniem. Šāds lēmums tika pieņemts skolas padomē, ko pārstāv arī audzēkņu vecāki.
“Bez tabu” sižets:
Pirms izvēlēties uzņēmumu, kurš darinās formas tērpus, Siguldas Valsts ģimnāzijā pat esot veikts apjomīgs pētījums un tirgus izpēte. Izvēlēts uzņēmums, kurš ar vienotā stila apģērbu nodrošina arī Lielbritānijas skolas, un atsauksmes esot labas.
Pilns formas tērps neesot nepieciešams. Meitenēm obligātais komplekts maksājot 57 eiro, zēniem – 47 eiro.
Pirms skolā ieviest formas tērpus, tiesībsargs gan rekomendē veikt visu vecāku aptauju, tomēr tā neesot obligāta prasība. Tam piekrīt arī Izglītības un zinātnes ministrijā.
Ja skolas padome pieņem lēmumu, pārējiem jārespektē. Ministrijā pretenziju par formas tērpu iegādi pēdējo gadu laikā tikpat kā neesot. Bijušas vien dažas telefonkonsultācijas.
Ģimenēm, kas nav spējīgas nopirkt skolas apģērbu, iesaka meklēt risinājums sadarbībā ar pašvaldībām.
“Bez tabu” skaidro, kādas ir skolas formu izmaksas citviet Latvijā?
Veste ir obligāta vairumā aptaujāto mācību iestāžu, taču citu apģērba sastāvdaļu izvēle esot pašu ziņā. Citās skolās obligātais komplekts izmaksājot vairāk nekā pussimts eiro.
Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors akcentē, ka audzēkņu vecāku pretenzijas par formas tērpu cenām neesot saņemtas.
Bijis gan jautājums, vai šogad tās vispār būs nepieciešamas, jo varot gadīties, ka mācības notiks attālināti. Ja tā būs, tad vērtēšot vienotā apģērba nepieciešamību.
Padome ieteikusi mācību iestādēm un vecākiem veikt pretendentu atlasi, izvērtējot, kurš nodrošina kvalitāti un piedāvā labāko cenu. Iesaka līgumus slēgt uz gadu.