Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Šogad ierosinātas 13 administratīvā pārkāpuma lietas par dronu pilotēšanas noteikumu pārkāpumiem 0

Civilās aviācijas aģentūra (CAA) šogad ierosinājusi 13 administratīvā pārkāpuma lietas par bezpilota lidaparātu jeb dronu pilotēšanu neatbilstoši noteikumiem, aģentūru LETA informēja CAA pārstāvis Aivis Vincevs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidroja, ka ārkārtējās situācijas laikā, iestājoties arī siltākam laikam, pieaugusi iedzīvotāju interese par paaugstināta riska lidojumiem ar bezpilota gaisa kuģiem. Vienlaikus arī pieaudzis pieļauto pārkāpumu skaits, veicot lidojumus neatļautās vietās.

CAA šogad pirmajā ceturksnī ir izsniegusi 17 ilgtermiņa un 14 īstermiņa atļaujas paaugstināta riska lidojumiem ar droniem. Savukārt 2019.gadā no augusta līdz decembrim CAA izsniedza 11 ilgtermiņa atļaujas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus pieaudzis arī to gadījumu skaits, kad droni tiek pilotēti neatbilstoši noteikumiem. 2020.gada pirmajā ceturksnī sāktas 11, bet aprīlī – vēl divas administratīvā pārkāpuma lietas. Šogad kopumā ierosinātas jau 13 administratīvā pārkāpuma lietas, lai gan pērn visa gada laikā tādu bija 25.

Vincevs norādīja, ka puse no šogad sāktajām lietām ir pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas un siltā laika iestāšanās, kad iedzīvotāji brīvo laiku izmanto lidojumiem ar droniem. Pārkāpumi visbiežāk saistīti ar ielidošanu neatļautās, lielākoties, militārajās zonās.

CAA aicina tālvadības pilotus pārliecināties par ierobežojumiem plānotajā lidojuma maršrutā, lai izvairītos no pārkāpumu pieļaušanas. Ierobežojumi gaisa telpā attēloti uz kartes VAS “Latvijas gaisa satiksme” mājaslapā “www.airspace.lv/drones/lv”. Vienlaikus tālvadības pilotiem jāievēro citi noteikumi, piemēram, jālieto atstarojošās vestes, jāievēro noteiktais attālums no lidojumā neiesaistītajām personām, ielām, autoceļiem utt.

Vincevs atgādināja, ka tālvadības pilotam, kurš vēlas veikt paaugstināta riska lidojumus, atkāpjoties no kādām Ministru kabineta noteikumos par kārtību, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi, noteiktajām pamatprasībām, ir jānokārto pārbaudījumi un jāiesniedz iesniegums CAA ilgtermiņa atļaujas saņemšanai.

Šogad pirmajā ceturksnī teorētisko zināšanu pārbaudes nokārtojušas 66 personas., kamēr pērn no augusta līdz decembrim teorētisko zināšanu pārbaudes nokārtoja 144 tālvadības piloti. Savukārt praktisko zināšanu pārbaudi šogad nokārtojušas 12 personas, kamēr pērn to izdarīja 88 personas.

Reklāma
Reklāma

Ārkārtējās situācijas laikā CAA ir pārtraukusi teorētisko zināšanu un praktisko prasmju pārbaužu pieņemšanu. Tomēr CAA šobrīd strādā pie tā, lai tuvākajā laikā teorētisko zināšanu pārbaudes varētu pieņemt attālināti. Par to informācija tiks ievietota mājaslapā “www.caa.lv”, CAA sociālos tīklos un informatīvajā mājaslapā “uas.caa.lv”, kurā tālvadības piloti var iepazīties ar normatīvo regulējumu dronu pilotēšanai un, aizpildot testu, pārbaudīt savas zināšanas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.