Softshell apģērbs bērniem – kādām temperatūrām piemērots? 1
Softshell apģērbs ir kļuvis par vienu no populārākajiem risinājumiem vecākiem, kuri vēlas nodrošināt saviem bērniem komfortu un aizsardzību jebkuros laikapstākļos, padarot to par ideālu izvēli āra aktivitātēm pavasarī, rudenī un pat ziemā.
Softshell koncepta pamatā ir īpaša tehnoloģija, kas vienā apģērbā apvieno vairākus slāņus, lai nodrošinātu līdzsvaru starp aizsardzību pret laikapstākļiem un kustību brīvību. Softshell apģērbs top no dažādu materiālu kombinācijas, kur ārējā slānī visbiežāk izmanto poliesteru un neilonu, savukārt, iekšējā slānī flīsu vai vilnu.
Tehnoloģiski sarežģītais softshell materiālu slāņojums nodrošina āra apģērbam būtiskas īpašības:
- Elpojamību
Ārējais slānis ļauj gaisam brīvi plūst starp apģērba iekšpusi un ārpusi. Tas nozīmē, ka bērna ķermeņa radītie sviedri un mitrums nepaliks uz ādas un nedzesēs ķermeni.
- Aizsardzību pret mitrumu un vēju
Lai gan softshell apgērbi nav pilnībā ūdensnecaurlaidīgi (kā hardshell apģērbi), tiem bieži ir DWR (Durable Water Repellent) apdare, kas atgrūž ūdeni un sniedz aizsardzību pret smidzinošu lietu vai sniegu. Tajā pašā laikā, softshell ārājā kārta lieliski aiztur vēju, saglabājot siltumu arī zemākās temperatūrās.
- Kustību brīvību
Atšķirībā no hardshell apģērba, softshell materiālu slāņojums ir elastīgs, nodrošinot bērnam pilnu kustību brīvību.
- Kompaktums un vieglums
Softshell audumi ir salīdzinoši viegli un plāni, tādējādi apģērba kopējais svars nav liels un tāda apģērba valkāšana bērnam nav apgrūtinoša.
Temperatūru diapazons un sezonāla piemērotība
Bērniem softshell apģērbs ir lieliski piemērots trim gadalaikiem, kuras raksturo zema vai nepastāvīga temperatūra. Pavasarī un rudenī, kad temperatūra svārstās starp +5°C un +15°C, softshell kombinezoni ir ideāls risinājums, lai nodrošinātu bērniem siltumu un aizsardzību. Šajos mēnešos laika apstākļi var būt nepastāvīgi – rīti var būt dzestri, bet pēcpusdienas siltas un saulainas. Softshell apģērbs lieliski pielāgojas mainīgām temperatūrām.
Ziemā softshell apģērbu var izmantot kā starpslāni zem siltāka apģērba, nodrošinot papildu aizsardzību. Piemēram, ja ārā ir no -5°C līdz -10°C, zem virsjakas var uzvilkt softshell jaku vai kombinezonu, kas nodrošinās papildu siltumu un komfortu.
Arī vēsajos vasaras vakaros, kad temperatūra var noslīdēt zem +10°C, softshell jakas un bikses lieliski noderēs, lai pasargātu no vēja un mitruma. Pateicoties to elpojamībai un nodrošinātam siltumam, bērni varēs brīvi spēlēties bez sajūtas, ka apģērbs ir traucējošs vai neērts.
Softshell populārākie bērnu apģērbu veidi
Softshell kombinezoni ir lieliska izvēle bērniem, jo tie piedāvā pilnīgu ķermeņa aizsardzību (plaša to izvēle Jūs gaida 220.lv interneta veikalā). Šādi kombinezoni ir īpaši noderīgi pārgājieniem un pastaigām, jo tie aizsargā gan no vēja, gan no neliela lietus. Kombinezoniem bieži ir regulējamas piedurknes, kapuces un atstarojoši elementi, kas nodrošina papildu drošību un valkāšanas ērtības.
Savukārt softshell bikses ir ļoti praktiskas un ērti valkājamas bērniem, kas daudz laika pavada kustībā. Tās piedāvā lielisku aizsardzību no vēja, bet vienlaikus ir elastīgas un ļauj bērniem brīvi justies. Softshell bikses ir īpaši noderīgas aktīvām pastaigām vai izbraucieniem dabā.
Softshell apģērbs ir daudzpusīgs un piemērots pastaigām un fiziskām aktivitātēm neatkarīgi no dažādiem laikapstākļiem un gadalaikiem. Sen zināms, ka nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs! Bērni izvēlas piedzīvojumus un neierobežotas kustības, ko pilnībā nodrošina softshell apģērba sniegtās iespējas.
Ja vēlaties vairāk uzzināt par softshell audumu atšķirību no hardshell, iesakam izlasīt šo rakstu, ko esam sagatavojuši, lai detalizēti skaidrotu softshell un hardshell apģērbu atšķirības un nodrošinātās priekšrocības.