Šoferītis Dobeles sagādā sev nepatikšanas – brauc piedzēries, bez tiesībām un tad centies “izpirkt grēkus” ar 1305 eiro 16
Autovadītājs Dobeles pusē sev sagādājis nopietnas nepatikšanas. Braucis ne tikai piedzēries, bez autovadītāja apliecības, bet arī centies “izpirkt grēkus”.
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Rietumzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas 20.augustā, Dobeles novadā, uz ceļa Dobele – Lestene –Tukums, apturējušas kādu 1981. gadā dzimušu “Audi” vadītāju.
Apturot transportlīdzekli un veicot pārbaudes, tika konstatēts, ka spēkrata stūrētājs ir pamatīgā “kunga prātā”. Proti, izelpotā gaisa pārbaudē noskaidrots, ka vīrietis pie stūres sēdies 1,41 promiles lielā alkohola reibumā.
Ar to vien nepietika, izrādījās, ka 42 gadus vecajam vīrietim nav arī transportlīdzekļa vadītāja apliecības.
Par spīti pārkāpumu buķetei, vīrietis nolēmis sarūpēt sev vēl vienu kriminālprocesu. Viņš centies “izpirkt” savus grēkus.
Pārkāpumu konstatēšanas brīdī cilvēks sapratis, ka sods būs bargs un, vēloties no tā izvairīties, mēģinājis amatpersonām nododot arī 50 eiro naudas banknoti.
Sapratis, ka summa varētu būt nenozīmīga šāda pārkāpuma priekšā, nolēmis riskēt un piedāvājis policistiem 1305 eiro.
Ņemot vērā šo rīcību, papildu kriminālprocesam par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, vīrietim tika uzsākts vēl viens kriminālprocess par kukuļdošanu.
Par šo pretlikumīgo darbību uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu, vai par kukuļa apsolīšanu, pēc tā pieprasīšanas, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai.
Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.
Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.