Šodien durvis ver atjaunotā Bērnu slimnīcas Ģenētikas māja 0
Trešdien, 8. jūnijā, durvis ver vēl viena atjaunota ēka Bērnu slimnīcā – Ģenētikas māja, kur turpmāk atradīsies gan Medicīniskās ģenētikas un prenatālās diagnostikas klīnika, gan Ģenētiskā laboratorija. Telpas renovētas ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu.
Pagājušā gadsimta sākumā celtajā ēkā veikti vērienīgi renovācijas darbi 1917 m2 platībā. Trīsstāvu ēkā mājvietu nu radusi gan Medicīniskās ģenētikas un prenatālās diagnostikas klīnika, gan Ģenētiskā laboratorija, kas iepriekš atradās Gaiļezera novietnē. Ir īpaši svarīgi, lai šo abu struktūrvienību sadarbība būtu pēc iespējas ciešāka, efektivizējot diagnostikas procesu, jo gadu no gada atradņu skaits palielinās.
Ar Ģenētikas mājas atklāšanu noslēgusies Bērnu slimnīcā 2007. gadā uzsāktā ERAF projekta ‘VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras attīstība’ realizācija. Šī projekta ietvaros veikta ārējo un iekštelpu rekonstrukcija piecos korpusos kā arī iegādāta virkne tehnoloģiskā nodrošinājuma iekārtu. Tādejādi šobrīd Torņkalna novietnē atjaunoti 89,4 % vēsturisko ēku, jeb visas ārstniecībai un pacientu aprūpei paredzētās telpas.
Vērienīgie būvniecības darbi veikti ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta ‘VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Stacionāras veselības aprūpes infrastruktūras attīstība’ atbalstu. Būvdarbu kopējā summa ir EUR 2 017 944,58, no kuriem 84,21% ir ERAF līdzfinansējums un 15,79% BKUS finansējums. Būvniecības darbus veica SIA Torensberg.
BKUS MĢPDK ir vienīgais klīniskais dienests Latvijā, kas nodrošina ģenētisko konsultēšanu visa vecuma pacientiem un viņu ģimenēm, kurām ir aizdomas par iedzimtu vai pārmantotu ģenētisku saslimšanu, gadā vidēji konsultē 2500 bērnus un pieaugušos ar aizdomām par ģenētisku patoloģiju. Klīnika gadā veic vidēji 2800 grūtnieču konsultācijas un augļa ultrasonogrāfijas izmeklējumus augstai vai vidēji augstai riska grupai uz augļa hromosomālām un strukturālām patoloģijām. MĢPDK nodrošina agrīnu prenatālu diagnostiku un multidisciplināru speciālistu konsīliju sarežģītākos slimību gadījumos. Pērn klīnikā tika konstatēti vairāk kā 140 gadījumi, kad jālemj par vēl nedzimušā bērna slimības smaguma pakāpi un ar to saistīto prognozi dzīvildzei un dzīves kvalitātei, savukārt 2015. gadā no kopā reģistrētiem 53 gadījumiem ar Dauna sindromu, BKUS MĢPDK atklāja 43 gadījumus pirms bērna piedzimšanas.