Foto: ekrānuzņēmums no Delfi video/ dpa/Scanpix/LETA/LA.lv kolāža

Neiedomājama augstprātība: soctīklotāju nežēlastībā kritusi LTV pārstāve, kura noniecinājusi bērnudārzu audzinātāju darbu 275

Soctīklotāju nežēlastībā kritusi Latvijas Televīzijas (LTV) arodbiedrības valdes locekle un režisore Dace Kokle, kura intervijā portālam “Delfi” skaidroja, kāpēc topošā vienotā VSIA “Latvijas sabiedriskais medijs” (LSM) valdes locekļiem nepieciešamas tik lielas algas.

Reklāma
Reklāma
“Iespējams, vainīga ir kļūda mašīnas vadītāja vai vecākā apkalpes vadītāja rīcībā.” Noteikta precīza nogrimušās bruņumašīnas atrašanās vieta 55
Kā atbrīvoties no “stresa riepas” uz vēdera? 10 pārtikas produkti, kas palīdz samazināt kortizola līmeni
“Tas ir vienīgais, kas darbosies.” Īlons Masks atklāj, kas palīdzēs izbeigt karu Ukrainā
Lasīt citas ziņas

“Lai mēs dabūtu kādu pieaugušo, kas nāk strādāt, nevis kādu vidējā līmeņa bērnudārza audzinātāju, tad ir tas cipars. Lai dabūtu pieklājīgu, foršu, modernu, ar pieredzi, ar sakariem menedžeri – mediju vadītāju, tā nenotiek, ka kāds nāks par 10 kapeikām,” pauda arodbiedrības pārstāve.

Šis salīdzinājums sacēlis vētru sociālajos tīklos. Koklei tiek pārmesta “neiedomājama augstprātība” un citu profesiju pārstāvju darba noniecināšana.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) izsludinātajā konkursā uz pieciem topošā LSM valdes locekļu amatiem kopumā pieteikušies 78 kandidāti, bet vislielākā konkurence ir uz valdes locekļa posteni, kas atbildēs par personāla vadību.

Valdes locekļiem noteikta mēnešalga 9200 eiro, savukārt valdes priekšsēdētājam – 10 100 eiro.

Salīdzinoši, piemēram, Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Ivars Priede pērn atalgojumā kopumā saņēma 70 567 eiro jeb ap 5900 eiro mēnesī, bet Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne – 65 688 eiro jeb ap 5500 eiro mēnesī, liecina viņu iesniegtās valsts amatpersonu deklarācijas.

SEPLP akcentē, ka atbilstoši Valsts kancelejas vadlīnijām, bāzes atlīdzība tika palielināta, “ņemot vērā, ka valdei būs jāsasniedz ambiciozi, grūti sasniedzami mērķi, īstenojot nozarē vēl nebijušu reformu, veidojot vienotu sabiedriskā medija uzņēmumu”.

SEPLP skaidrojums par potenciālās LSM vadības atalgojumu izsaucis Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča neapmierinātību, kurš sociālajos tīklos SEPLP pamatojumu nodēvējis par “kārtējo atrunāšanos”. Politiķis LSM vadībai plānotos tēriņus novērtējis kā “vienkārši nepieņemamus pašreizējā situācijā”, vienlaikus apšaubot, vai LSM nepieciešami tik daudz – pieci – valdes locekļi. Kā liecina “firmas.lv” dati, Latvijas Radio pašlaik ir trīs valdes locekļi, bet Latvijas Televīzijai – divi.

Reklāma
Reklāma

Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošana tika sākta aprīļa sākumā. Abām valsts kapitālsabiedrībām saplūstot, tiks nodibināts LSM, kas darbu sāks 2025.gada 1.janvārī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.