
Soctīkli virmo: “Visi, kas nav novietoti tam paredzētajā vietā – uz pārstrādi, ukraiņiem gan jau baterijas noderētu!” 2
Skrejriteņu operators “Bolt” martā pakāpeniski sāka 2025.gada skrejriteņu sezonu. “Bolt” skrejriteņu operāciju vadītājs Latvijā Ronalds Ābols norāda, ka lielākais pieprasījums pēc skrejriteņiem ir Rīgā, kur dienā lietotāji izmanto vidēji 60-70% no visa skrejriteņu klāsta, bet vasaras sezonā pat 90%.
Šogad “Bolt” turpinās īstenot un analizēt pārgalvīgas braukšanas rādītāju. Pateicoties skrejriteņu sensoru klāstam, iespējams noteikt, piemēram, vai uz skrejriteņa notiek brauciens divatā, notiek strauja bremzēšana, izslīdēšana, sadursme, kā arī skrejriteņa novietošana aizlieguma zonā, min kompānijā.
Ja rādītājs būs negatīvs, lietotājs vispirms saņems paziņojumu lietotnē kopā ar izglītojošu informāciju par to, kā uzlabot braukšanas kultūru. Gadījumā, ja lietotāja sniegums turpmāko piecu braucienu laikā neuzlabosies, maksimālais skrejriteņa ātrums viņam tiks samazināts līdz 15 kilometriem stundā (km/h). Savukārt tiem, kuri arī pēc tam turpinās braukt bezatbildīgi, piekļuve “Bolt” skrejriteņiem tiks liegta uz vienu nedēļu.
Tikmēr socvietnē X ar jauno sezonu izcēlusies jauna diskusija par šo braucamrīku novietošanas vietām, un pamatoti. Lūk, komentāru izlase!
Jāatzīst grūti saprast, kādēļ Bolts šādi dara (viņi tak paši saved šādā kaudzē). Šī ir burtiska uzprasīšanas uz pirmo pašvaldības referendumu Rīgā, kurā pārliecinošs vairākums nobalsotu par šo štruntu aizliegšanu.
Kādēļ zāģēt savu zaru? https://t.co/COE1mv7AbB— Girts (@GirtsS) April 3, 2025
Labvakar! Policija ir kontaktā ar operatoriem. Un audzina, taču, ja nereaģē, tad soda.
Praktiski visas mūsu noteiktās (iezīmētās) vietas ir aizpildītas un šobrīd Ārtelpas un mobilitātes departaments strādā pie papildus novietošanas vietām, kas netraucētu gājējiem. 🤝— Edvards Ratnieks (@EdvardsRatnieks) April 3, 2025
Šo jau, vismaz lielu daļu, nesaved cilvēki, bet paši boltisti
— Girts (@GirtsS) April 4, 2025
Protams, ka tas nav normāli! Nekur tā nav. Varbūt vajag vismaz ierobežot skaitu, cik viņi pilsētā drīkst būt (ja tik traki grūti aizliegt pavisam).
— Ilze (@Jenotsons) April 3, 2025
Ja nestaigā, bet tikai sēdi auto no punkta līdz punktam, Loģiski, ka neredzi gājēju bažas uz ietves, kura tevi kā šoferi vnk neskar 🤷🤦😅
— Linda Mazule (@Asinslaase) April 3, 2025
Visi braucamie koplietošanā ir apsveicami, jo nebrauc retāk, kā privātie, bet skaidrs, ka nevar šādi brutāli aiz💩 ietves!
— Paspārne Laura (@lapasparne) April 4, 2025
Bauska nobalsoja pret. Kaut kā tā arī neiemīlējām, lai arī konfigurācija mums ir tāda, ka tas būtu labs pakalpojums. Bet tomēr nē un es cienu baušķenieku viedokli.
— Uldis Varnevičs (@UldisVarnevichs) April 4, 2025
Vajadzētu oficiālas patruļas ar policiju – visi kas nav novietoti tam paredzētajā vietā uz pārstrādi, ukraiņiem gan jau baterijas noderētu, pārējo uz tolmetu.
— Andrejs (@AndrejsDeeCee) April 3, 2025
Bolts ar savu carsharing manā mazpilsētā pie ārsta prakses piepildīja stāvvietu ar savām mašīnām. Protams, ganjau pašvaldība atļāva, bet bezkaunība sit augstu vilmi.
— pelnusniegs (@pelnusniegi) April 4, 2025
Bet interesanti, tas būs no tā, kurš atved, atkarīgs.
Siguldā, kur atved un noliek, smuki rindiņās, kur vispār netraucē.— E. (@_eliina_) April 4, 2025
Tas vienkārši kārtējo reizi parāda, ka pilsētai nav saimnieka
— vox populi (@voxpopuli_lv) April 4, 2025
Vecrīga stavdrāži aizliegti un viena no to izmētātavēm uzkrāsota uz maģistrālā veloceliņa attēlā, nevis tuvumā uz brauktuves, kur desmitiem prioritāro autostāvvietu. Strādā profesionāļi. pic.twitter.com/iR2XRacb4x
— 🍒 vides nepieejamības departaments ⚽️ (@nibures) April 2, 2025