Sociālie tīkli – svētība vai lāsts mūsdienu informācijas laikmetā? Vērtē lektore 0

Mūsdienu pasaulē sociālie tīkli ir kļuvuši par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, ietekmējot gan mūsu komunikācijas veidus, gan informācijas patēriņu. Tomēr, vai šī digitālā revolūcija ir nesusi tikai labumu? Rīgas Stradiņa universitātes lektore, politoloģe Lelde Metla-Rozentāle TV24 raidījumā “Preses klubs” dalījās savās pārdomās par sociālo tīklu ietekmi uz mūsu domāšanu un informācijas uztveri.

Reklāma
Reklāma
“Es zinu, par ko es runāju!” Gordons paziņo, kad aktīvais karš būs beidzies un kur atradīsies Ukrainas robežas 143
Veselam
Lūk, kā izskatās nekopta sieviete: 7 pazīmes, kas par to liecina 30
Mājas
Mājoklī netiek darbinātas nekādas elektroierīces, bet skaitītājs turpina diezgan ātri griezties. Kā tā?
Lasīt citas ziņas

Metla-Rozentāle atzīmē, ka sociālo tīklu īsie ieraksti un ātrā informācijas apmaiņa ir veicinājusi jaunu komunikācijas stilu, kurā dominē vienkāršoti un emocionāli piesātināti teikumi. “Mēs esam pieraduši pie saraustītām domām, īsiem tvītiem un statusa atjauninājumiem,” saka politoloģe. “Tas ietekmē mūsu spēju formulēt garākus un sarežģītākus teikumus, kas ir nepieciešami, piemēram, akadēmiskos darbos vai diskusijās par sarežģītām tēmām.”

Tomēr, neskatoties uz šiem izaicinājumiem, sociālie tīkli piedāvā arī daudzas priekšrocības. “Sociālie tīkli ir lielisks instruments informācijas izplatīšanai. Mēs varam ātri uzzināt par aktuāliem notikumiem, sekot līdzi politiķu darbībai un dalīties savās domās ar citiem,” uzsver Metla-Rozentāle. “Piemēram, studenti var ātri atrast informāciju par dažādām tēmām, piemēram, dokumentālām filmām uzreiz lekcijas laikā. Tas veicina kritisko domāšanu un izaugsmi.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Politoloģe arī atzīmē, ka sociālie mediji ir kļuvuši par nozīmīgu rīku pētniekiem un analītiķiem. “Sociālo tīklu dati ļauj pētīt sabiedriskās domas tendences, analizēt politiskās kampaņas un izprast dažādas sociālās parādības,” skaidro Metla-Rozentāle.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.