Sociālie darbinieki otrdien svinēs savus darba svētkus 0
Rīgā otrdien, 12.novembrī, notiks Starptautiskās sociālo darbinieku dienas pasākumi – šo dienu kopš 1996.gada visā pasaulē svin novembra otrajā otrdienā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas sektora vadītāja Lita Brice.
Sociālo darbinieku dienā plkst.12 Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) svinīgā pieņemšanā Rātsnamā sveiks 15 labākos Rīgas pašvaldības sociālā darba speciālistus un pasniegs Rīgas domes Atzinības rakstus par pašaizliedzīgi un profesionāli veiktu darbu. Pēc tam ar mēru tiks pārrunāti sociālajai nozarei aktuāli jautājumi.
Sociālie darbinieki ikdienā risina dažādas problēmas, ar ko saskaras rīdzinieki, – komunālo maksājumu norēķiniem, līdzekļu trūkumu ikdienišķām vajadzībām, bezdarbu. Palielinās sarežģītu sociālo situāciju skaits, kuru risināšana prasa sociālo darbinieku dziļas profesionālas zināšanas un iemaņas, kā arī nosaka nepieciešamību strādāt vienotā profesionāļu komandā.
Rīgas pašvaldības sociālajā sistēmā strādā 1170 cilvēki, no tiem 782 ir speciālisti, kas veic darbu ar klientiem Rīgas Sociālajā dienestā, Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centrā, trīs Rīgas pašvaldības sociālās aprūpes centros, Rīgas patversmē un Labklājības departamentā.
Sociālajā nozarē strādājošie nemitīgi papildina savas zināšanas, lai noturētu sasniegto augsto profesionālo līmeni. Strādājot šajā nebūt ne vieglajā profesijā, tā ir liela atbildība palīdzēt cilvēkiem orientēties sarežģītās dzīves situācijās un saskatīt dažādas iespējas klientu dzīves uzlabošanā.
Brice norāda, ka sociālās palīdzības sistēmas reforma sākās līdz ar Latvijas neatkarības atgūšanu, bet tolaik trūka pieredzes un zināšanu, jo sociālais darbinieks bija jauna profesija, tomēr bija liela vēlēšanās palīdzēt cilvēkiem.
1992.gadā Latvijas valdība pieņēma lēmumu par sociālās palīdzības dienestu veidošanu pašvaldībās, bet 1994.gada 20.decembrī Rīgas dome pieņēma lēmumu par vienotu Rīgas sociālās palīdzības dienestu sistēmu, un 1995.gadā tika izveidoti sociālās palīdzības dienesti. Pakāpeniski tika veidota tāda sociālās palīdzības sistēma, kas spēj nodrošināt katram klientam nepieciešamo palīdzību, turklāt piedāvājot arvien lielākas izvēles iespējas.
Sociālais darbs sniedz būtisku ieguldījumu ekonomisko un sociālo izmaiņu laikā, nodrošinot sociāli mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām nepieciešamo atbalstu, tā mazinot negatīvo sociālo seku ietekmi indivīdu, grupu un kopienu dzīvē, kā arī veicinot sociālo pakalpojumu sniedzēju un iedzīvotāju sadarbību.