Foto – Shutterstock

Sociālā rehabilitācija nav ārstēšana. Kas var gūt atbalstu Jaundubultos? 0

Lasīju, ka Jaundubultos ir sanatorija. Vai tur ārstē skoliozi, osteohondrozi, artrozi? Vai ir baseins? Lūdzu, paskaidrojiet, kādi dokumenti vajadzīgi, lai tur nokļūtu. Vai ir atlaides pacientiem ar 1. grupas invaliditāti? Ozolu ģimene Dobeles novadā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Lasīt citas ziņas

Atbild Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Šelvaha: “Vispirms jānorāda, ka Sociālās integrācijas valsts aģentūra, kas atrodas Jūrmalā, Jaundubultos, Dubultu prospektā 71, nav sanatorija un ārstēšanu šeit neveic. Tā ir sociālās rehabilitācijas iestāde, kas sniedz pakalpojumus cilvēkiem funkcionēšanas spēju uzlabošanai un nostiprināšanai. Pamatuzdevums – sadarbībā ar funkcionālajiem speciālistiem (fizioterapeitiem, ergoterapeitiem), kā arī ar sociālajiem rehabilitētājiem iemācīt pašaprūpi cilvēkiem ar dažādas smaguma pakāpes funkciju traucējumiem. Pieejams arī hidroterapijas baseins. Dažas iedzīvotāju grupas mūsu iestādē var saņemt valsts apmaksātus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus:

• personām ar funkcionāliem traucējumiem darbspējīgā vecumā (no 15 gadiem līdz vecuma pensijas piešķiršanai), kā arī personām ar funkcionāliem traucējumiem pēc darbspējīgā vecuma, kuras strādā un faktiski veic valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas (14 vai 21 dienas kurss);

CITI ŠOBRĪD LASA

• politiski represētajām personām, tajā skaitā nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem (21 dienas kurss);

• Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku rezultātā cietušām personām līdz 18 gadu vecumam (21 dienas kurss).

Sociālās rehabilitācijas pakalpojumi ietver ārstu konsultāciju un uzraudzību, ergoterapiju, fizioterapiju, psihologa atbalstu, sociālā darbinieka, sociālā rehabilitētāja un aprūpētāja atbalstu rehabilitācijas laikā, funkcionālo diagnostiku, hidroterapiju (tajā skaitā ārstnieciskā baseina apmeklēšanu), ārstnieciskās aplikācijas un ārstnieciskās masāžas.

Individuālo rehabilitācijas plānu speciālisti veido kopā ar klientu, pamatojoties uz viņa veselības stāvokļa un funkcionālo spēju novērtējumu, kā arī ievērojot ģimenes vai ārstējošā ārsta rekomendācijas.

Tie iedzīvotāji, kuri neietilpst valsts apmaksāto pakalpojumu saņēmēju lokā, šos pakalpojumus var saņemt par pilnu maksu.

Lai pieteiktos, vajadzīgs ģimenes ārsta atzinums, norādot vienu vai vairākas diagnozes, kas izraisījušas funkcionālos traucējumus, un iespējamās kontrindikācijas pakalpojuma saņemšanai. Pēc tam ar šo ārsta atzinumu jādodas uz savas pašvaldības (kur deklarēta dzīvesvieta) sociālo dienestu, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu, bet politiski represētām personām, nacionālās pretošanās kustību dalībniekiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem un cietušajiem – arī šo statusu apliecinošu dokumentu. Jāuzraksta iesniegums, lūdzot piešķirt valsts finansētus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus.

Reklāma
Reklāma

Ja sociālā dienesta speciālisti, izvērtējot personas atbilstību pakalpojumu saņemšanai, lemj par to nepieciešamību, visus dokumentus nosūta aģentūrai. Par to, ka gaidīšanas rindā pienākusi viņu kārta, klientus informē mēnesi iepriekš.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.