Tamborēto sniegpārsliņu deja logā: kā darināt? 0
Laukā zaļa zāle un brīžiem līst lietus… Lai radītu ziemas sajūtu, svētku priekšvakarā vakarējot var pagatavot baltas, gaisīgas sniegpārsliņas. Ja vien mājās ir kokvilnas diegs un tamboradata, vienā vakarā var satamborēt pilnu logu!
Sniegpārsliņu gatavošanā ir divi posmi – tamborēšana un iestīvināšana. Tikai iestīvinātas sniegpārsliņas izskatās eleganti un gaisīgi.
Grezna septiņstaru sniegpārsliņa
1. kārta. Tamborē pīnīti no 4 gaisa cilpiņām un tās savieno.
2. kārta. Aplī tamborē 6 īsos stabiņus.
3. kārta. Pāriet ar 3 gaisa cilpiņām uz nākamo kārtu un katrā īsajā stabiņā tamborē stabiņu ar vienu apmetumu. Starp stabiņu ar vienu apmetumu tamborē 4 gaisa cilpiņas. Kopā jābūt 7 stabiņiem.
4. kārta. Izveidojas 7 lodziņi, katrā no tiem tamborē 5 īsos stabiņus.
5. kārta. Pāriet ar 3 gaisa cilpiņām uz augšu un tamborē 2 stabiņus ar vienu apmetumu, tad 2 gaisa cilpiņas, atkal 2 stabiņus ar vienu apmetumu, pēc tam 3 gaisa cilpiņas un atkal 2 stabiņus ar vienu apmetumu, 2 gaisa cilpiņas un 2 stabiņus ar vienu apmetumu. Veidojas vēdeklīši. Katru no tiem (kopumā ir 7) tamborē uz trešās kārtas stabiņiem.
6. kārta. Pāriet ar 3 gaisa cilpiņām uz augšu un tamborē tālāk vēdeklīša pirmo pusi – 2 stabiņi ar vienu apmetumu, bet to iekšpusē sāk veidot staru pamatni no maziem lodziņiem. To dara šādi: tamborē pīnīti no 27 gaisa cilpiņām un 19. gaisa cilpiņā tamborē stabiņu ar vienu apmetumu, tad 2 gaisa cilpiņas, pēc tam atkal stabiņš ar vienu apmetumu 16. gaisa cilpiņā. Tādējādi katrā trešajā gaisa cilpiņā tamborē stabiņu ar vienu apmetumu, starp tiem – 2 gaisa cilpiņas. Kopā jābūt 7 rūtiņām. Turpina veidot vēdeklīša otru pusi no 2 stabiņiem ar vienu apmetumu. Šajā kārtā starp vēdeklīšiem ir 5 gaisa cilpiņas. Šādi tamborē pamatu visiem 7 sniegpārslas stariem.