Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Shutterstock

  0

Cīņa ar blaugznām

Ja vien iemesls nav specifiska slimība, kas jāārstē ar piemērotiem medikamentiem, var izmēģināt pretblaugznu šampūnu. To vajag paturēt matos 3–5 minūtes, lai aktīvās vielas paspētu iedarboties.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Vai līdzeklis iedarbojies, var spriest jau pēc divām trim mazgāšanas reizēm. Ja nepalīdz, jāizvēlas cits šampūns vai arī piemērotākais risinājums jāmeklē pie trihologa vai dermatologa.

Reizēm, lietojot ārstniecisko šampūnu, šķiet, ka problēma saasinājusies vēl vairāk, taču tas ir maldīgs iespaids, jo uz galvas sakrājušās zvīņas sāk lobīties nost.

CITI ŠOBRĪD LASA

! Nereti, kamēr izmanto speciālo šampūnu, blaugznas mazinās, taču pārtraucot rodas atkal. Visbiežāk šādos gadījumos vainojama sēnīšu infekcija. To var novērst apmēram mēneša laikā, taču jāiznīdē visos ādas līmeņos, gan lietojot zāles iekšķīgi, gan izmantojot ārstniecisko šampūnu. Turklāt nedrīkst aizmirst dezinficēt gultas veļu un ķemmes, jo citādi nevēlamā viešņa var atgriezties.

Ja kādam ģimenē atklāta sēnīšu infekcija, izmeklējumi jāveic arī tuviniekiem un mājas mīluļiem dzīvniekiem. Nekādā gadījumā vienam no otra nevajadzētu aizņemties ķemmi. Tiesa, ādas imunitāte katram ir atšķirīga, tāpēc sēnīte ne vienmēr pielīp citiem.

Protams, blaugznas nav noteikti jāārstē, taču, savairojoties par daudz, tās traucē matiem augt un pamazām galvas rota kļūst arvien niecīgāka.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.