Šmuļu bērni lielveikalos? 0
“Iepērkoties lielveikalos, nekad neņemu iepirkumu ratus. Labāk stiepju preces divos mazajos groziņos, jo regulāri redzu, ka ratos ar visiem zābakiem pārvadā bērnus. Un ne tikai mazuļus! Bail iedomāties, kādi netīrumi un baciļi no netīrajiem apaviem nonāk ratos un pēc tam ar iesaiņojumu – virtuvē uz galda.
Kāpēc lielveikalu darbiniekiem nav uzdots šiem nekulturālajiem pircējiem aizrādīt, ka rati nav paredzēti bērnu vizināšanai?” Sandra Laukmane Rīgā
Pārtikas un veterinārā dienesta Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Vineta Grīnberga skaidro, ka normatīvajos aktos noteikts, ka visos pārtikas aprites posmos, tostarp izplatīšanā veikalā, pārtikai jābūt pasargātai no jebkāda piesārņojuma, kas varētu padarīt to nederīgu cilvēku uzturam un kaitīgu veselībai. Tāpēc veikalu pienākums ir ieviest un uzturēt uzņēmuma paškontroles sistēmu, kuras ietvaros ir noteiktas mazgāšanas un dezinfekcijas instrukcijas, kas paredz veikala inventāra, tostarp iepirkumu grozu un ratu kopšanu. Veikalos ir izstrādātas arī iekšējās procedūras, kas nosaka, ka darbiniekiem un apsardzei ir pienākums informēt neapzinīgos patērētājus par iepirkšanās ratu neatbilstošu lietojumu.
Arī Pārtikas un veterinārais dienests, veicot pārbaudes, pievērš uzmanību iepirkšanās ratu un grozu higiēniskajam stāvoklim – tīrībai. Konstatējot pārkāpumus, tos fiksē protokolā un par tiem informē veikala vadītāju.