Foto-LETA

Smiltsērkšķim aizmetas ziedi, bet augļu nav 0

“Pērnruden smiltsērkšķim bija pirmā raža. Arī šopavasar aizmetās ziedpumpuri, bet tā arī palika – ne īsti sakaltuši, ne uzplaukuši. Kas vainas?
” Gerda Ozola Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

Satraucoša iemesla dēļ no veikalu plauktiem var pazust Latvijā iecienīta zivs
RAKSTA REDAKTORS
“Viņš bija nosalis un pārguris, kājām mērojot tik tālu ceļu” – vakar pazudušā zēna mamma Aleksandra atklāj detaļas par zēna pazušanas lietu
Kremlis gatavo augsni agresijai pret Igauniju: analītiķi norāda uz līdzību ar notikumiem pirms iebrukuma Ukrainā
Lasīt citas ziņas

Pavasarī visā Latvijā smiltsērkšķiem bija labvēlīgi apputeksnēšanās apstākļi, un komercdārzos šoruden gaidāma tikpat bagātīga raža kā pērn – apgalvo Smiltsērkšķu audzētāju apvienības vadītājs Andrejs Brūvelis. Viņš uzsver, ka Latvijā audzētajām smilts­ērkšķu šķirnēm ziedpumpuri neapsalst ziemā, nedz arī pavasara salnās – augi ir izturīgi, piemēroti mūsu klimata apstākļiem. Novērots, ka ziedēšanai netraucē pat -7 °C sals. Salizturībā ziedi var sacensties pat ar kārkliem…

Ja sievišķajam smiltsērkšķu krūmam nav aizmetušies auglīši, bet lapas ir veselīgas, tas nozīmē, ka nav notikusi apputeksnēšanās. Ja vējš ir pārnesis vīrišķos putekšņus, parasti jau maija beigās izveidojas zaļi, tikko saskatāmi augļu bumbulīši. Tāpēc ieteicams pārbaudīt, vai nav saslimis apputeksnētājs – vīrišķais augs (varbūt tam uz saknēm izveidojušies nelieli, melni plankumi). Ja kāda slimība būtu uzmetusies sievišķajam krūmam, arī pats augs izskatītos slikti: piemēram, ar pelēcīgām, sīkām vai sačokurotām, pirms laika birstošām lapām.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.