Smiltēns: “Ja viens Briškens būtu visa šīs valdības nelaime… Tas būtu skaisti!” 0
Latvijas politiskajā ainavā pēdējā laikā ir vērojams pieaugošs satraukums un kritika par valdības darbu. Strauji pieaug diskusijas par valdības potenciālo nestabilitāti un politiskajām problēmām, kas kļuvušas īpaši akūtas pēc vairākiem skandāliem un neveiksmēm. Par to TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?” runāja Saeimas deputāts Edvards Smiltēns, kurš, izsakot kritiku valdībai, norādīja uz pašreizējās valdības nespēju tikt galā ar vairākām svarīgām problēmām.
“Ja viens Briškens būtu visa šīs valdības nelaime, tas būtu skaisti,” saka Smiltēns, piekrītot politologam Filipam Rajevskim, ka pēdējo pusgadu var raksturot kā dekadenci, kas apliecina valdības un politiskās elites stagnāciju. Deputāts norāda, ka šobrīd valda visatļautība, kurā koalīcijas partneri aizstāv pat pašus absurdākos lēmumus un situācijas: “Tas ir aizgājis tādos līmeņos, kādi nav bijuši Latvijas valsts vēsturē!”
Smiltēns, skarot konkrētus valdības gadījumus, norāda uz dronu skandālu un atbildīgo ministru reakciju, kā arī uz problēmām ārpolitikas jomā.
“Ja nokrīt drons un ministrs skaidri nav reaģējis, bet sāk runāt par labdabīgajiem droniem, kas 100 km attālumā no Latvijas ielidojuši ar kaujas galviņu virsū, tur ministrs ir melojis,”
skarbi norāda deputāts, atsaucoties uz aizsardzības ministra vietnieka apgalvojumiem. Tāpat viņš kritizē aizsardzības ministra vietnieka piedalīšanos pasākumā Palestīnā, kas radījis starptautisku reakciju un neapmierinājumuneapmierinātību no ASV puses.
“Visi viņi tiek attaisnoti,” Smiltēns piebilst, atsaucoties uz valdošās koalīcijas locekļiem un viņu nespēju uzņemties atbildību par radušos situāciju. Deputāts skaidro, ka dekadence ir izplatījusies visā valdībā, un šāds stāvoklis ne tikai veicina politisko nestabilitāti, bet arī apdraud sabiedrības uzticību valdības spējai pieņemt pareizus lēmumus.
Politiskās neskaidrības dēļ Smiltēns prognozē divus iespējamos scenārijus nākotnē. Viens no tiem paredz valdības pārkārtošanos, kad pēc dažām izmaiņām valdības sastāvā tiks mēģināts saglabāt status quo un atgūt sabiedrības uzticību. “Vai arī valdība sagāzīsies, un mēs Saeimā sāksim veidot jaunu valdību,” viņš saka, piebilstot, ka šāds scenārijs nozīmētu plašāku koalīcijas partneru iesaisti un citas pieejas politikas veidošanā.