Šmidre: Traģiska lieta – mums nav modē runāt par to, ka būt bagātam ir populāri 73
Pēteris Šmidre, uzņēmējs un Telekomunikāciju asociācijas valdes priekšsēdētājs, TV24 raidījumā “Preses klubs”, diskutējot par alkohola problēmām Latvijā, sacīja, ka tas ir traģiski, ka cilvēkiem nav mērķu un izaicinājumu.
“Es atceros, kad man sākās lauku darbi, tur – pavisam tālu no Rīgas, tālākajā galā pie Baltkrievijas robežas, 90.gadu beigās, tur palikuši bija tikai tie, kuri jau vairāk nevarēja aizrāpot līdz autobusa pieturai. Tāpēc, ka pēc padomju laikiem (..) viņiem bija pienākums art zemi darba laikā un visu pārēko laiku viņi dzēra. Pēc tam viņiem palika viss tas pats, tikai art vairs nevajadzēja,” raidījumā stāsta Šmidre.
“Pirmkārt, tās ir tās tradīcijas, kuras pie mums ir atnākušas. Kam es gribu piekrist – tam, ka sociāli jāstimulē cilvēkus, jādod viņiem iespēja – jāiedod lāpsta rokā, lai viņiem būtu izaicinājums un mērķis. Viena no traģiskākajām lietām – mums nav modē šodien runāt par to, ka būt bagātam ir populāri,” pārliecināts ir uzņēmējs.
Viņš turpina: “Jaunajai paaudzei pat tas stimuls nav. Ja būtu normāli biznesa apstākļi, ja cilvēkam būtu zeme, vecāku zeme, vēl kaut kas, ja cilvēkam būtu mērķis izaugt, palikt bagātam, pilnveidot kaut ko un tā tālāk, tad caur to es domāju, ka sociāli daļēji [alkohola] situāciju varētu risināt.”
Taču, Šmidres uzskatā, mūsdienu jaunā paaudze līdz 30 gadiem tomēr dzer mazāk, nav tik stipri krituši uz to, kā tas bijis senākos laikos, tāpēc neatkarības gadi tomēr devuši savu pozitīvā ziņā.
“Kas attiecas uz aizliegumiem, nevajag nekur tālu iet – mums ir Skandināvija. Tur ir izmēģināts viss.” Šmidre caur smiekliem raidījumā padalījās ar kāda Skandināvijas ciematiņa likumu, ka alkoholiskos dzērienus bez sievas zīmes veikalā nepārdeva. “Arī metode, kāpēc gan nē,” viņš noteica.