Reklāmfoto

Smalki vēzieni Pārdaugavas ritmā 0

Nacionālajā teātrī tapusi Ingas Ābeles lugas “Jasmīns” jauna versija – uz Lielās zāles skatuves 13. septembrī pirmizrādi piedzīvos izrāde “Jasmīns. Pārdaugava”. Režisors Valters Sīlis veido emocionālu stāstu, kas ieved kādas ģimenes drāmā rāmās Pārdaugavas viducī.


Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Ingas Ābeles “Jasmīnu” dažādās versijās šajā gadu tūkstotī jau veidojuši gan Viesturs Kairišs, gan Gaļina Poļiščuka. Režisors Valters Sīlis atzīst – iestudēt Ingas Ābeles pazīstamo lugu bijis viņa sapnis gandrīz veselu gadu desmitu. Teātra mīļotājam labi zināmo stāstu izrādes veidotāji šodienas redakcijā, kas tapusi, strādājot kopā ar autori, atšķirībā no iepriekšējām lugas skatuves versijām pietuvinājuši lugas tekstam.

Lugas varoņi – jaunā sieviete Jasmīne (Līga Zeļģe) kopā ar vīru (Ivars Kļavinskis) un vecmāmiņu (Astrīda Kairiša) dzimtas māju tuvējā Pārdaugavā apdzīvo trijatā, cīnoties ar visu, ar ko nu jaunai ģimenei mūsdienu Latvijā nākas cīnīties, – nodokļu piedzinējiem, darba devējiem, kredītu apmaksu. Izrādes veidotāju jautājums – kā tajā visā nosargāt mīlestību un dzīvesprieku? Atbilde meklējama kaimiņos – nezaudējot pašpārliecinātību, humora izjūtu un sievišķību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lugas stāsts aizved uz zaļo Pārdaugavu, kur, starp citu, šobrīd ir mājvieta gan izrādes aktieriem Astrīdai Kairišai un Gundaram Grasbergam, gan režisoram V. Sīlim, kurš iestudējumā ielicis gluži personisku mīlestību pret šo Rīgas daļu.

 

“Šī izrāde noteikti nebūs plakāts, dzeja par Pārdaugavu,” uzsver režisors. “Vieta ir tik nozīmīga tādēļ, ka šāda drāma var būt iespējama tikai šādā vietā – starp pilsētu un laukiem. Pirmās brīvvalsts laikā daudzi, tostarp arī mana ģimene, uzcēla Pārdaugavā savas muižas, kļuva par sava veida aristokrātiem. Tomēr mūslaikos ir svarīgi, kā atgūt telpu, mājas un ko ar tām izdarīt.

 

Te ir stāsts par to mentālo mantojumu mūsu paaudzei, kas nav zaudējusi saikni ar vecvecākiem, tomēr dzīvo jau citur,” skaidro izrādes režisors.

Izrādes komanda uzsver – lai arī gaidāma izrāde par pārdaugaviešiem, tikpat labi tie varētu būt iedzimtie jebkuras Latvijas mazpilsētas iedzīvotāji. “Vēlos radīt emocionālu, līdzpārdzīvojamu stāstu par jaunu sievieti, kurai ir zināma kārtība dzīvē, kas tiek brucināta, un kas tiek saprasts šīs brucināšanas laikā,” tā V. Sīlis. “Tas ir ļoti smags un traks stāsts, bet reizē arī ļoti lirisks, tajā ir mazliet apstāšanās Pārdaugavas ritmā. Lugā nav klasisku spriedzes situāciju, tādēļ būs izaicinājums noturēt skatītāja uzmanību šajā “kamerstāstā”. Ceru, skatītājs arī Lielajā zālē uztvers mūsu smalkos vēzienus.”

 

Varbūt noder!!

Režisors – Valters Sīlis

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Ieva Kauliņa

Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš

Videomākslinieks – Dainis Juraga

Lomās – Līga Zeļģe, Ivars Kļavinskis, Astrīda Kairiša, Ināra Slucka, Gundars Grasbergs u.c.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.