Smagi ievainoti, slimi, atstāti bez palīdzības un nonāvēti gāzes kamerās… Publicē Latvijas lielākajā kažokzvēru audzētavā slepeni filmētu video 35
Biedrība “Dzīvnieku brīvība” publicējusi slepeni filmētus videomateriālus no Latvijas lielākās kažokzvēru audzētavas, kas atklāj vardarbību un cietsirdību pret dzīvniekiem, informēja biedrības pārstāvji.
Materiāli uzņemti šī gada pavasarī, aktīvistam strādājot SIA “Baltic Devon Mink” ūdeļu fermā Iecavas novadā.
Slepeni uzņemtajos video kadros redzama vardarbīga dzīvnieku mešana būros, sišana, ūdeļu nonāvēšana gāzes kamerās, smagi ievainoti un slimi dzīvnieki, kas atstāti bez veterinārās palīdzības.
Biedrības pārstāvji arī norādīja, ka daudziem dzīvniekiem no intensīvās pārošanas iekaist dzimumorgāni un, saskaņā ar “Dzīvnieku brīvības” pausto, ievainotajiem un slimajiem dzīvniekiem fermā netiek sniegta veterinārā palīdzību.
Biedrības “Dzīvnieku brīvība” vadītāja Katrīna Krīgere komentēja, ka zvēraudzēšana ir nežēlīga un vardarbīga industrija. Tajā cieš gan dzīvnieki, gan fermās strādājošie cilvēki.
“Mūsdienu sabiedrībā nav vietas šādai cietsirdībai – ne velti kažokādu industrija jau ir aizliegta lielākajā daļā Eiropas. Mēs aicinām Saeimu rīkoties, lai izbeigtu sistēmisko dzīvnieku mocīšanu kažokzvēru audzētavās Latvijā,” uzsvēra Krīgere.
Jau ziņots, ka Igaunijas Rīgikogu 2.jūnijā pieņēmis grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā un Dabas aizsardzības likumā, kas paredz aizliegt dzīvnieku audzēšanu un turēšanu tikai vai galvenokārt kažokādu iegūšanai.
Likumā paredzēts pārejas periods, nosakot, ka atļaujas ūdeļu un jenotsuņu turēšanai, kas izdotas līdz 2021.gada 1.jūlijam, ir derīgas līdz 2025.gada 31.decembrim, bet no 2026.gada šo dzīvnieku turēšana fermās būs aizliegta.
Eiropā kažokzvēru audzēšanu pirmās aizliedza Lielbritānija un Austrija attiecīgi 2000. un 2005.gadā. Kopš tā laika aizliegumus noteikušas arī Čehija, Horvātija, Luksemburga, Nīderlande, Serbija, Slovēnija un Ziemeļmaķedonija. Vairākās citās valstīs – Beļģijā, Bosnijā un Hercegovinā, Francijā, Norvēģijā un Slovākijā – aizliegums ir pieņemts, bet stāsies spēkā pēc pārejas perioda.
Biedrība “Dzīvnieku brīvība” reģistrēta 2012.gadā. Biedrības mērķis ir dzīvnieku, vides un indivīda tiesību aizsardzība.