Satiksmes ministrs Uldis Augulis un LU rektors Indriķis Muižnieks tikšanās laikā.

SM un LU paraksta memorandu par sadarbību pētniecībā un inovāciju izstrādē 0

Pagājušajā nedēļā Latvijas Universitātes (LU) Dabas mājā notika diskusija par zinātnes pienesumu transporta un sakaru nozares attīstībā. Tās laikā satiksmes ministrs Uldis Augulis un LU rektors Indriķis Muižnieks parakstīja pirmo nozares un universitātes sadarbības memorandu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Kā uzsver U.Augulis: “Transporta nozarei ir vajadzības attiecībā uz zinātni, bet universitātei ir iespējas palīdzētās tās atrisināt. Līdz ar to mums ir ļoti daudz kopīgu jautājumu, kas nākotnē var veicināt tautsaimniecības attīstību. Šis memorands ir labs piemērs, kad valsts pārvalde vienojas par sadarbību ar augstākās izglītības un zinātnes nozares pārstāvjiem.”

LU rektors I.Muižnieks savā prezentācijā uzsvēra, ka ļoti nozīmīga sadarbība ar Satiksmes ministriju ir LU Akadēmiskā centra Torņakalnā attīstībā. Viņš prezentēja LU fakultāšu un institūtu sagatavotos piedāvājumus sadarbībai ar satiksmes nozares uzņēmumiem. Piemēram, sociālajās zinātnēs kompetences Satiksmes ministrijas darbības virzienos ir iedzīvotāju migrācijas un ģeogrāfiskās mobilitātes pētījumi, pēc kuriem var noteikt transporta tīklu attīstību, apdzīvotības un mobilitātes pārmaiņas. Savukārt sadarbībā ar Datorikas fakultāti būtu iespējams modelēt procesus, testēt un izmantot mākoņdatošanas pakalpojumu projektēšanu un īstenošanu. Kā vēl vienu piemēru var minēt LU materiālzinātni, ar kuras palīdzību būtu iespējams izstrādāt konkurētspējīgus jaunus materiālus un pārklājumus transporta jomā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī vairāki Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrību vadītāji uzsvēra, ka LU sagatavotie piedāvājumi ir ļoti noderīgi un jau tagad viņi saskata jomas, kurās varētu sadarboties un aicināt LU studentus praksēs.

“Nākotnē dzelzceļam ir jābūt ātrākam, drošākam, videi draudzīgākam, un to visu mums var palīdzēt īstenot jaunās tehnoloģijas. Soli pa solim mums jau norit sadarbība ar augstākās izglītības un pētniecības institūcijām, piemēram, aktīvi domājam par iespējām kombinēt apmācības atbilstoši nozares nākotnes perspektīvai, plānojam tehnoloģisko attīstību, virzoties uz “viedo dzelzceļu”. Un mums, protams, būs vajadzīgi speciālisti, kuri mācēs strādāt ar jaunajām tehnoloģijām,” par sadarbības iespējām stāsta VAS “Latvijas dzelzceļš” viceprezidents Ainis Stūrmanis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.