Foto: ZUMAPRESS/Scanpix/LETA

Slepenā nometnē Francijā apmāca Ukrainas karavīrus, lai padarītu tos “nāvējošākus un izdzīvot spējīgākus” 169

Slepenā nometnē Francijā pirms došanās uz fronti notiek Ukrainas karavīru apmācība. Pēc franču instruktoru teiktā, viņu uzdevums ir padarīt Ukrainas karavīrus “nāvējošākus un izdzīvot spējīgākus”, vēsta “Politico”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Ukraiņu karavīru grupa pirms atgriešanās kaujas laukā kopā ar franču instruktoriem apgūst NATO doktrīnu. Tā ir abpusēji izdevīga sadarbība, jo ukraiņiem ir reāla kaujas pieredze un viņi ar to dalās.

Slepena poligona teritorijā tiek apmācīti gan brīvprātīgie, gan iesauktie. Drošības apsvērumu dēļ netiek izpausta ne mācību vieta, ne franču instruktoru vārdi un dienesta pakāpes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mācības franču instruktoru uzraudzībā ilgst mēnesi. Pēdējā mācību nedēļa ir paredzēta, lai praktizētu apgūto. Militāristi trenējas sešas dienas nedēļā no plkst. 5:30 līdz 20:00. Franči apmāca savus ukraiņu kolēģus tranšeju uzbrukumā un kājnieku kaujās, tostarp kaujās pilsētās un mežos.

Franču virsnieki apgalvo, ka viņu mērķis ir padarīt Ukrainas karavīrus “nāvējošākus un izdzīvot spējīgākus”.

Pēc Ukrainas izteiktās neapmierinātības mācību programma tika modificēta un pielāgota realitātei. Pretenziju būtība bija tāda, ka NATO doktrīna paredz gaisa pārsvaru pār ienaidnieku, kura Ukrainai pašlaik nav. Francijas pavēlniecība norāda, ka, tā kā Ukrainai, iespējams, ir vislielākā kaujas pieredze no visiem bruņotajiem spēkiem Rietumos, arī Francijas bruņotie spēki mācās no ukraiņiem.

Viens no militāro mācību programmas papildinājumiem ir dronu plaša izmantošana, lai tuvinātu vidi realitātei, ar kādu ukraiņi saskarsies kaujas laukā.

Mācību programma ietver arī pielāgošanos stresa apstākļiem. Karavīriem jāpierod, ka blakus var atrasties ievainoti cilvēki, kuriem nepieciešama palīdzība. Un, lai pierastu pie “nāves smakas”, tranšejās un ierakumos tiek izvietoti dzīvnieku līķi.

Galvenais reflekss, ko māca franči, ir pēc iespējas ātrāk pamest ielu un slēpties, jo “iela nozīmē nāvi”.

Turklāt tiek radīti apstākļi, kas pēc iespējas ir pietuvināti kaujas apstākļiem: aukstums, skaļas sprādzienu un apšaudes skaņas, miega trūkums un pēkšņi nakts uzbrukumi.

Reklāma
Reklāma

Pēc franču komandieru teiktā, instruktoriem un kadetiem ir aizliegts apmainīties kontaktiem un uzturēt sakarus pēc mācību kursa beigām. Papildus drošības apsvērumiem tas tiek darīts, lai ierobežotu emocionālās saites un izvairītos no traumatizējoša efekta gadījumā, ja kāds no audzēkņiem tiktu nogalināts.

Laikraksts, atsaucoties uz Francijas parlamenta ziņojumu, norāda, ka Ukrainas karavīru apmācība Francijai izmaksā aptuveni 300 miljonus eiro. Tomēr franči uzskata, ka tas ir abpusēji izdevīgs scenārijs, jo viņu karavīri trenē prasmes, ņemot vērā Ukrainas pieredzi. Turklāt ukraiņiem izveidotais poligons nākotnē tiks izmantots franču karavīru mācībām.

Francija ir apņēmusies šogad apmācīt 7000 ukraiņu Francijā un Polijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.