Slaidiņš: Šoigu brauc uz Ziemeļkoreju ne jau tikai tāpēc, lai noliktu vainadziņu un apmeklētu mūmijas 32

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā”  NBS majors un Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš pastāsta, ka Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu apmeklējis Ziemeļkoreju. Vizītes oficiālais mērķis – 70 gadi kopš Ziemeļkorejas Tautas Republikas dibināšanas.

Reklāma
Reklāma
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

Atgriežoties vēsturē, viņš uzsver, tā tika nodibināta ar Staļina svētību.

Vizītes mērķis varētu būt saistīts ne tikai ar apsveikšanu, bet, iespējams, arī sarunām par artilērijas munīcijas iegādi, jo Ziemeļkorejai pieder pasaulē lielākie velkamās artilērijas krājumi un munīcijas kalni no PSRS laikiem, stāsta J.Slaidiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet viņi jau ir ziņojuši, ka ir piegādājuši ieročus “Vagner” grupējumam. Ir atbalsts no viņu puses, viņš apgalvo.

J.Slaidiņš ir pārliecināts, ka neviens atklāti neteiks, kādas būs sarunas, bet ir skaidrs, “ka brauc aizsardzības ministrs ne jau tikai, lai noliktu vainadziņu un apmeklētu mūmijas, kas ir izliktas. Noteikti tur ir daudz vairāk”.

Jau vēstījām, ka Šoigu Ziemeļkorejā pavadīs trīs dienas (līdz 27.jūlijam), piedalīsies dažādās svinībās par godu “Korejas tautas uzvarai 1950.-1953.gada Tēvzemes atbrīvošanas karā”, teikts Krievijas Aizsardzības ministrijas paziņojumā platformā “Telegram”.

Ar Šoigu vizīti tiek stiprināta Krievijas un Ziemeļkorejas militārā sadarbība, un tā ir svarīgs solis divpusējās sadarbības attīstībā, norādījusi ministrija.

ASV tur Ziemeļkoreju aizdomās, ka tā ar ieročiem atbalsta Krievijas karu pret Ukrainu.

Savas kodolprogrammas dēļ Ziemeļkoreja lielā mērā atrodas starptautiskā izolācijā, tomēr turpina uzturēt kontaktus ar divām ANO Drošības padomes pastāvīgajām dalībvalstīm – Krieviju un Ķīnu.

Valstī kopš 50.gadiem pie varas atrodas Kimu dinastijas diktatūra. 27.jūlijs, kad tiek atzīmētas Korejas kara beigas, Ziemeļkorejā ir “uzvaras diena”.

Tā dēvēto Korejas karu uzsāka Phenjana, cenšoties nesekmīgi pievienot komunistu pārvaldītajai teritorijai arī pussalas dienviddaļu. Karš noslēdzās ar pamieru, kas Korejas pussalu pa 38.paralēli sadalīja divās daļās.

Reklāma
Reklāma

Miera līgums starp abām Korejas valstīm līdz šim tā arī nav parakstīts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.