Slaidiņš par Navaļnija nāvi: Pēc brīža tur vairs par viņu nerunās – tāda ir Krievija 84
Krievijā pasākumos opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija piemiņai piektdien un sestdien tika aizturēti vairāk nekā 400 cilvēki, vēsta izdevums “OVD-Info”. Aizturēšanas veiktas 36 pilsētās, bet vislielākais skaits cilvēku aizturēts Sanktpēterburgā – vairāk nekā 200 cilvēki. Maskavā aizturēti aptuveni 50 cilvēki, ziņoja “OVD-Info”.
Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam vajadzēja kaut kādu opozīciju, tas ir skaidrs. bet tad, kad Navaļnijs kļuva viņam galīgi neērts, tad bija kaut kas jādara, piemēram, indēšanas fakts. Taču kāpēc Navaļnijs brauca atpakaļ no Eiropas uz Krieviju, Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks, TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” pauda pārliecību, ka Navaļnijs noteikti cerēja, ka pēc viņa aizstur’4ešanas krievi izies ielās un sāksies protesti.
“Nekas nesākās. Viss tika izdarīts, lai šie protesti nenotiktu un nebūtu. Turklāt daļai krievu ir domāšana, ka “cariem un bajāriem jābūt bagātiem, mēs pārējie – nu, kā nebūt jau iztiksim!” – šī nostāja arī tos dažus minimālos protestus apturēja,” uzskata Slaidiņš.
Virsnieks domā, ja Navaļnijs nebūtu atgriezies Krievijā, tad varēja savu opozicionāra darbību turpināt no ārzemēm, no Rietumiem.
Navaļnijs Krievijā saskārās ar lielu vilšanos – tu atbrauc uz Krieviju, tevi apcietina, ieliek cietumā, bet saniedrības reakcija ir gandrīz nekāda. “Nāk vēlēšanas. Viņš nomira. Nu.. Pēc brīža par viņu Krievijā vairs neviens nerunās. Nāks citi notikumi. Varbūt vēsturē pieminēs, ka bijis tāds cīnītājs Navaļnijs. Tā ir Krievija,” rezumē Slaidinš.
Krievijas varasiestādes piektdien pavēstīja, ka Navaļnijs nomiris cietumā Jamalas ņencu autonomajā apvidū. Navaļnija līdzgaitnieki sestdien apstiprināja, ka opozicionārs ir miris.