Slaidiņš par “Magura V5” paveikto: Nav slikti salīdzinoši lētam ierocim 34
Ukrainas Galvenā izlūkošanas pārvalde (GUR) apkopojusi informāciju, ko kopš kara sākuma ir paveikuši jūras droni “Magura V5”. Par to sīkāku izklāstu TV24 raidījumam “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” ir sagatavojis NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.
Ko “Magura V5” droni ir nodarījuši Krievijas Melnās jūras flotei?
Pagājušā gada 24. maijā tika bojāts izlūkošanas kuģis “Ivans Hurss” un 13. septembrī bojāts patruļkuģis “Sergejs Kotovs”, kas bija jaunākais okupantu rīcībā esošais šāda veida kuģis.
“Tad nāk čupiņa ar tiem, kas ir nogremdēti. Protams, pats lielākais un vērtīgākais, ko maguras izdarījušas, ir nogremdēts lielais desanta kuģis “Cēzars Kuņikovs”, 2024. gada 14. februārī. Nogremdēts Melnās jūras raķešu kuteris “Ivanovec”, 2024. gada 1. februārī. Vēl ir nogremdēti divi D-144 kuteri “Serna” un D-295 “Akula”. Līdz ar to desanta kuģu zaudējumi noteikti ir neatgriezeniski šobrīd Krievijas Melnās jūras flotei. Un ukraiņi pamatoti uzskata, ka nekādas desanta operācijas no krievu puses šobrīd nav veicamas,” stāsta Slaidiņš.
“Vēl ir vesela čupiņa ar kuģiem, kas nogremdēti ar raķetēm. Tā kā krievu rīcībā šobrīd ir 9 kuģi, 4 remontā un 5 ir kaujas spējīgi, bet ar to, protams, ir par maz, lai veiktu kādu efektīgu desanta operāciju,” piebilst viņš.
Vēl par “Magura V5” dronu mērķiem kļuvusi korvere “Sergejs Kotovs”, kas tika nogremdēts šī gada martā un divi Krievijas Federālā drošības dienesta ātrgaitas kuteri.
“Tas nav slikti priekš magurām, kas būtībā ir lēts ierocis, ja salīdzina, cik maksā korvete vai lielais desanta kuģis,” norāda Slaidiņš.