Slaidiņš nosauc trīs galvenās pazīmes, kad novērojams, ka tiek veidots uzbrukuma grupējums 33
“Krievija turpina karaspēka koncentrāciju Kurskas, Belgorodas rajonos, bet netiek konstatēts uzbrukuma grupējums,” TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” skaidro NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.
Majors Slaidiņš skaidro, ka ir trīs galvenās pazīmes, pēc kā var noteikt, ka tiek veidots uzbrukuma grupējums. To varēja novērot 2021.gada beigās un 2022. gada sākumā.
“Lai izveidotu jaudīgu uzbrukuma grupējumu, jāizdara darbi, lai nodrošinātu šī grupējuma dzīvotspēju,” pirmais, kas ir nepieciešams ir dzīvā spēka munīcijas pārdislokācija. Pagaidām nekas tāds netiek novērots. Otrā pazīme-nav redzama arī smagās kaujas tehnikas pārvietošanās.
Kā trešo pazīmi uzbrukuma grupējuma veidošanu ir lauku hospitāļa izvēršana, kur vest ievainotos.
“To visu varēja redzēt 2022.gadā, kad krievi izvērsās. Bija pilnīgi skaidrs, ka būs šis uzbrukums. Jautājums tikai kad? Parasti pirms uzbrukuma ir aicinājums daudz ziedot asinis,” Saidiņš min, ka pagaidām, izejot cauri Krievijas informatīvajām telpām, nekas tāds nav novērots.
“Bet tas, ka viņi tur ir, nevis uzbrukuma grupējums, bet vienības un tās palielinās. Šobrīd pie Belgorodas Kurskas ir apmēram 30 000 un plānojās palielināt līdz 50 000,” pauž majors Jānis Slaidiņš.
Viņš saka, ka daudzi domā, ka uzbrukums notiks Harkivai, tomēr 50 ooo, lai ieņemtu Harkivu ir par maz. “Bet tas šobrīd tiek darīts ar vienu galveno domu- izstiept Ukrainas stratēģiskās rezerves. Lai viņi būtu spiesti pierobežā turēt spēcīgas vienības. Tas nozvirza no tās pašas Donbasa frontes, kur krievi šobrīd izdara galveno spiedienu,” skaidro NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidinš.