‘Sky Agriculture’ laiž tirgū jaunās paaudzes sējmašīnas 0
Francijā notikušajā starptautiskajā izstādē “Sima” kompānija Sky Agriculture prezentēja 10. sērijas Easydrill sējmašīnu ar jaunās paaudzes tandēma sējdisku mehānismu.
Jaunais tandēma sējdisku mehānisms ietver: bezapkopju centrālos mezglus, t. i., tie nav jāeļļo; lielāku izsējas disku diametru – mazāks rotāciju skaits, lēnāka dilšana; viengabala izsējas lemesīti, novēršot atlieku aizķeršanos; taisnu izsējas cauruli, kas nodrošina precīzu sēklas novietošanu sēklas gultnē.
Standarta dubultais sējdisku mehānisms dod iespēju vienlaikus sēt divas dažādas kultūras vienā līnijā dažādos dziļumos (piemēram, rapšus 1 cm dziļumā, lauka pupas 5 cm dziļumā). Lai novērstu augsnes uzirdināšanu starp rindiņām un samazinātu degvielas patēriņu, diski ir novietoti 1,5° pret kustības virzienu un sagatavo 3,5° platu vadziņu sēklai.
Ar dažu detaļu ražošanas procesa uzlabojumiem tiek panākta detaļas ilgmūžība. Centrālais balsts, kas izgatavots no augstas stiprības tērauda ar gludām līnijām, nodrošina svešķermeņu un augu atlieku plūsmu bez aizķeršanās. Lai samazinātu dīkstāves, dilstošās detaļas ir daudz ātrāk nomaināmas.
Easydrill saglabā visas savu produktu raksturīgākās iezīmes, kas ir veidojušās pēdējos 40 gadus. Svarīgākais pamatkoncepts ir saglabājies: izsēja notiek starp diviem regulējamiem riteņiem – priekšējā un aizmugurējā. Šis koncepts ir unikāls tiešo sējmašīnu tirgū un garantē nemainīgu izsējas dziļumu jebkuros augsnes tipos.
To nodrošina pietiekamais attālums starp izsējas disku un tandēma sistēmas priekšējo un aizmugurējo riteni, dodot iespēju Easydrill sējmašīnai tikt galā ar sēšanu mitros laika apstākļos un biezos augu atlieku slāņos. Hidrauliski regulējams spiediena sadalījums uz priekšējo un aizmugurējo riteni dod iespēju sēt dažādos laika apstākļos.
Konceptuāli Easydrill tika prezentēta kā sējmašīna, kas spēj sēt gan minimālās augsnes apstrādes, gan tiešās sējas tehnoloģijā, kā arī sēt apstrādātā laukā un uzreiz zaļmēslojuma laukā. Šī daudzpusība ļaus darboties jebkurā lauksaimniecības sistēmā, kad beigsies glifosātu lietošana.
Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops