Foto-Paula Čurkste/LETA

Skujiņš par “Natural Resources” īpašnieku esot iecelts vien formāli 8

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadīšanai virzītais Māris Skujiņš, kurš nu jau atsaucis savu kandidatūru, 2012.gadā par SIA “Natural Resources” īpašnieku esot iecelts formāli, secināms no Latvijas Televīzijas raidījuma “De facto” 10.jūnijā ziņotā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Veselam
Tas ir īsts baktēriju magnēts… Gandrīz visi, ejot dušā, aizmirst nomazgāt šo nelielo ķermeņa daļu, taču tā nevajadzētu
Lasīt citas ziņas

Iepriekš publiskajā telpā nonākusi informācija, ka Skujiņš bijis finanšu direktors koģenerācijas projektu attīstītājā “Energo Capital”. Galvenie tā attīstīto koģenerācijas projektu investori bijuši skandālos iepītais uzņēmējs Māris Martinsons un bijušais “Parex bankas” līdzīpašnieks Viktors Krasovickis.

Laikā, kad Skujiņš strādāja “Energo Capital”, viņš kļuva arī par uzņēmuma “Natural Resources” īpašnieku un valdes locekli. Šis uzņēmums, kas iepriekš saucās SIA “Taka-G5”, bija saistīts ar Liepājas uzņēmēju Andri Griģi, kurš 2009.gadā saņēma gandrīz visas biogāzes staciju kvotas, un savulaik 10% īpašnieks tajā bija Martinsons.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā vēstīja “de facto”, ļoti līdzīgas izmaiņas tai pat laikā notika vēl trīs bijušajos “Taka-G” grupas uzņēmumos. Par SIA “Bio Eko”, SIA “Iesim zaļi” un SIA “Zaļais spēks” īpašniekiem attiecīgi kļuva “Energo Capital” apkalpojošie advokāti Sandis Petrovičs un Armands Masulis, kā arī būvuzraugs Arturs Circenis. “de facto” zināms, ka tas bija saistīts ar iecerēto četru megavatu spēkstaciju Vaiņodē.

Projekta realizācija gan nesākās – gan “Natural Resources”, gan trīs pārējie uzņēmumi vienā un tai pašā dienā 2012.gada septembrī nolēma uzsākt likvidācijas procesu.

Skujiņš sarunā ar “de facto” atzina, ka firmas “Natural Resources” patiesais īpašnieks viņš nebija. “Tas bija viens no maniem darba pienākumiem “Energo Capital” ietvaros – kļūt par šī uzņēmuma akciju īpašnieku, lai konkrētam biogāzes projektam varētu sakārtot juridisko struktūru atbilstoši starptautiskajiem standartiem, izauditēt viņu un pēc tam uzsākt projekta realizāciju,” norādīja Skujiņš.

Kas bija šo firmu patiesais labuma guvējs, Skujiņš raidījumam neatklāja. “Man ir līgumattiecības, kuras ir konfidenciālas. Es patiesā labuma guvējus norādīšu ar visiem attiecīgiem dokumentiem visām kompetentām iestādēm. Diemžēl privāti dokumenti satur konfidenciālu informāciju, un man ir saistības ievērot šo konfidencialitāti publiski,” viņš uzsvēra.

Raidījums noskaidrojis, ka strādāt “Energo Capital” Skujiņu uzaicināja uzņēmuma valdes loceklis, bijušais “SEB bankas” darbinieks Gatis Vītols, kurš esot nodarbojies arī ar privāto investoru piesaisti. Viņš raidījumam apstiprinājis, ka gadījumā ar “Natural Resources” Skujiņš bijis izpildītājs.

Reklāma
Reklāma

“Par to, ka viņš bija īpašnieks – tas bija laikam tāda formāla lieta, jo vienkārši mums tur vajadzēja, lai… Es tagad precīzi neatceros, kāpēc… [..] sanāca, mums vajadzēja kaut kā, ka tie īpašnieki ir dažādi tiem uzņēmumiem, kas tur bija tajā Vaiņodē. Un tāpēc tā sanāca,” klāstīja Vītols.

Viņš arī apgalvoja, ka brīdī, kad Skujiņš bija “Natural Resources” īpašnieks, principā jau bijis pieņemts lēmums, ka projekts vairs nebūs. “Un tas pēc būtības jau bija ar tukšu kontu uzņēmums pļavā…” viņš izteicās.

Arī Vītols noliedza, ka Skujiņš būtu kontaktējies ar Martinsonu – to esot darījis pats “Energo Capital” valdes loceklis.

Savukārt Martinsons uz lūgumu sniegt viedokli par Skujiņu “de facto” norādīja, ka to nevar izdarīt, jo Skujiņš viņam neesot zināms.

Attiecībā uz “Energo Capital” un “Natural Resources” Martinsons gan paskaidroja, ka viņu ar aicinājumu kā finanšu investoram izvietot ievērojamus naudas līdzekļus mezanīna aizdevumu veidā viņu vadītos investīcijas projektos aicinājuši SEB bankas bijušie darbinieki Vītols un Vigars Kaktinieks.

“Solītie investīciju projekti tā arī netika realizēti, un absolūti lielāko daļu no piešķirtajiem aizdevumiem neizdevās atgūt, neskatoties pat uz to, ka Gata Vītola parakstīto dokumentu un veikto darbību likumības izvērtēšana bija pat tiesībsargājošo iestāžu dienas kārtībā,” viņš klāstīja.

Vītols raidījumam atzina, ka pēc Martinsona juristu iesniegumiem bija sākti daži kriminālprocesi, kas visi gan esot izbeigti, jo nekādas krāpniecības neesot bijis, vien neveiksmīgs projekts.

Skujiņš savukārt uzsvēra, ka neko aizdomīgu, strādādams “Energo Capital”, nemanīja. “Es neredzēju neko tādu, kas man liktu zvanīt policijai vai Valsts ieņēmumu dienestam,” viņš norādīja.

Kā vēstīts, Drošības policija ir izskatījusi Valsts kancelejas iesniegumu par nu jau bijušā VID ģenerāldirektora amata kandidāta Skujiņa iespējamo saistību ar skandālos iepīto uzņēmēju Martinsonu, tomēr rezultātu neatklāj.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.