Skudru koks veselībai – vide, kuru necieš mikroorganismi un sēnītes 2

Dabā ir sastopami dažādi augi, kuru brīnumainās īpašības cilvēki zināja jau senatnē, zintnieki šos augus izmantoja, lai dziedinātu dažādas kaites. Piemēram, viens no šādiem augiem ir skudru koks, tā mizu jau pirms vairākiem gadu tūkstošiem lietoja senie inki, tā viņiem palīdzēja situācijās, kad, gūstot traumas vai slimības, bija nepieciešams uzlabot asinscirkulāciju audos, kā arī nostiprināt organisma aizsargspējas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Lasīt citas ziņas

Skudru koks dabā ir sastopams Centrālajā un Dienvidamerikā, tā dobumos dzīvo skudras, tādēļ to dēvē par skudru koku. ”Mūsdienās, izpētot skudru koka mizas sastāvu, tika atklāts, ka tā satur dažādas bioloģiski aktīvas vielas, kā arī šī koka mizai piemīt neparasta īpašība – uz tās nemēdz dzīvot nekādi mikroorganismi vai sēnītes. Iespējams, tieši tāpēc, lietojot skudru koka mizu, organismam ir lielākas pretestības spējas – cīnīties pret apkārtējās vides agresīvo iedarbību,” stāsta farmaceits Bils Strupulis.

Līdzīgi kā senie inki, arī mūsdienās cilvēki lieto skudru koka mizu kā uztura bagātinātāju, kas satur izkaltētu un saberztu skudru koka mizas pulveri. Farmaceiti to iesaka lieto kā līdzekli, kas nostiprina organisma aizsargspējas, īpaši tad, ja organisms ir novājināts, skudru koka miza arī palīdz labāk iemigt un pilnvērtīgāk izgulēties, kā arī regulē asinsspiedienu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.