Skats no Ogres teātra iestudējuma “Skroderdienas Silmačos”.
Skats no Ogres teātra iestudējuma “Skroderdienas Silmačos”.
Publicitātes foto

Ogres teātris Jāņu nedēļā skatītājus aicina uz “Skroderdienu Silmačos” brīvdabas izrādēm 3

Anita Bormane, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Ogres teātris Jāņu nedēļā skatītājus aicina uz “Skroderdienu Silmačos” brīvdabas izrādēm, kas notiks Ikšķilē (22. jūnijā plkst. 20), Balvos (23. jūnijā plkst. 19) un Meņģelē (27. jūnijā plkst. 17).

Ieeja visur – bez maksas, taču izrādi Ikšķiles estrādē iespējams apmeklēt, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un digitālo Covid-19 sertifikātu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izrādes Balvu Pilsētas estrādē un Meņģeles estrādē būs iespējams apmeklēt arī, uzrādot pēdējo 48 stundu veiktu negatīvu Covid-19 testu vai pēdējo sešu stundu laikā veiktu negatīvu Covid-19 ātro antigēna testu.

Bērniem līdz 12 gadiem ieeja brīva. Režisora Jāņa Kaijaka veidotā Silmaču skatuves versija pirmizrādi piedzīvoja 2010. gadā, šogad tajā debitēs jauns aktiersastāvs – Alekša lomā pirmo reizi iejutīsies aktieris Ernests Greizis, Elīnas lomā būs redzama Signe Stabinge.

Latvieši piedalās Ansī festivālā. Francijas pilsētā Ansī sācies Eiropā nozīmīgākais starptautiskais animācijas festivāls, kura gaitā tradicionāli notiek arī vērienīgais filmu tirgus.

Latvijas filmas šajā festivālā apbalvotas jau divus gadus pēc kārtas, un arī šogad savām konkursa programmām tas atlasījis divu autoru darbus, bet filmu tirgū Latvija iekļauta īpašā programmā “MIFA Focus”.

15. jūnijā uz lielā ekrāna demon­strēta starptautiskajā animācijas īsfilmu konkursā iekļautā Vladimira Leščova filma “Comeback”, bet konkursa programmas īsfilmu kategorijā iekļauts Helen Ora (Elīna Maligina) animācijas debijas darbs “Panic”.

Kāda būs pasaule pēc pandēmijas? Un kāda būs tās pēcgarša? Par to pārdomas pauž biedrības “Grafikas kamera” uzaicinātie mākslinieki Liepājas galerijā “Romas dārzs”, kur līdz 28. augustam apskatāma laikmetīgās grafikas izstāde “Pēcgarša”.

Tajā piedalās dažādu paaudžu grafiķi, kas strādā gan klasiskajās, gan eksperimentālajās grafikas tehnikās – linogriezumā, litogrāfijā, sietspiedē, kologrāfijā, zīmējumos un jauktajās tehnikās.

Reklāma
Reklāma

Autori ir pārliecināti, ka šobrīd sabiedrība pieredz ļoti emocionālus satricinājumus, kas skar ne tikai lielas un dažādas sociālās grupas, bet katru indivīdu personīgi. Izstādes kuratore un vizuālās identitātes autore ir Lāsma Pujāte. Videosižetus veidojis Arturs Hnikins.

“Mūzika vasaras vakarā”. Ar šo koncertu Ievas Salietes, Matīsa Čudara, Dārtas Paldiņas, Jēkaba Nīmaņa un vokālās grupas “Putni” sniegumā sestdien, 19. jūnijā, plkst. 20 tiks atklāts vasaras koncertu cikls Rīgas Latviešu biedrībā.

Tā programmā – 14. līdz 16. gs. dažādās Eiropas valstīs tapuši mīlas madrigāli komponistes Annas Veismanes un koncerta dalībnieku aranžējumos, 14. līdz 15. gs. kompozīcijas klavesīnam solo, improvizācijas, kā arī Edgara Cīruļa, Jēkaba Nīmaņa un Matīsa Čudara oriģinālmūzika, kas rakstīta īpaši šiem izpildītājmāksliniekiem un viņu spēlētajiem instrumentiem, radoši savienojot seno un mūsdienu mūziku.

Edgara Mākena jaundarbs Rīgas festivālā. Sestdien, 19. jūnijā, Rīgas festivālā uz Lielās ģildes skatuves satiksies divas pasaules līmeņa latviešu atskaņotājmākslas vienības – nupat 15. koncertsezonu spoži noslēgušais Normunda Šnē vadītais kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un Rīgas Saksofonu kvartets.

Skanēs Magnusa Lindberga opuss “Aventures”, Žana Sibēliusa klasiskās tradīcijās ieturētā Trešā simfonija, kā arī komponista Edgara Mākena jaundarbs “Poētika”.

Par savu pirmo simfonisko partitūru viņš atklāj: “Līdz šim daudz esmu rakstījis teātrim, līdz ar to tas ir ietekmējis arī manu muzikālo domāšanu.

Traktāts “Poētika” ir fundamentāls Aristoteļa darbs par teātri – antīkās traģēdijas teorija. Un, kā krietnā traģēdijā pienākas, viens beigās aiziet bojā…”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.