“Man patīk izaicinājums” 22
Francijā 1. septembris (vai septembra sākuma cita diena) kā skolas gada sākums nav svētki, bērni nepucējas un puķes uz skolu nenes. Līvai un Nilam arī šogad 1. septembrī jāvelk ierasti ērti un piedzīvojumiem piemēroti tērpi, jo Drustu tautskolā šajā piektdienā bērni kopā ar vecākiem dosies ekskursijā dabā. Kristīne arī pagūs piedalīties, jo Cēsu Jaunajā skolā 1. septembra svinības sāksies tikai pēcpusdienā. Šajā privātskolā Kristīne mācīs franču valodu. Arī vecāki izteikuši vēlēšanos to apgūt.
Kristīne augstskolu beidza Francijā, un pēc tam mācījusi franču valodu vietējiem latviešiem un vēl citiem interesentiem. Šoruden viņa iestājusies Latvijas Universitātes Cēsu filiālē papildināt zināšanas pedagoģijā.
Noskatot māju Gaujas malā, nodomājusi, ka braukt uz darbu Cēsīs ik dienu stundu turp un atpakaļ neatmaksāsies: “Taču diasporas skolotāju seminārā iepazinos ar Lieni Švernu, kura dalījās pieredzē kā Cēsu Jaunās skolas latviešu valodas skolotāja. Ierados apskatīt šo skolu, iepazinos ar tās vadītāju Danu Narvaišu un apjautu: vēlos te strādāt! Šeit galvenais ir bērns, un pedagogs pats var atrast labāko veidu, kā mācīt. Piemēram, nesēdēt telpā, bet iet vadīt stundas ārā. Protams, ka tā strādāt ir lielāks izaicinājums, bet man tas patīk.” Tad Kristīne vairs nedomāja par to, ka finansiāli neatmaksāsies braukt uz Cēsīm, jo stundu būs maz, bet sāka meklēt vēl darbu klāt. Mācīs divām klasēm franču valodu arī Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā, organizēs franču valodas klubu pieaugušajiem Jaunpiebalgā, strādās par skolotāju Latviešu valodas aģentūras tālmācības nodarbībās.
“Valsts programmas un standarti svešvalodas mācīšanai ir ļoti labi, es strādāšu atbilstīgi tiem, taču vienmēr var dot vairāk,” teic Kristīne. “Domāju, ka es pēc gandrīz 20 Francijā pavadītiem gadiem to spēju. Mērķis ir, lai bērni iemīlētu valodu un kaut ko saprastu arī franču kultūrā.”