Kā tiek ietekmēta miega kvalitāte? 1


Kā izrādās, staigāšana veicina arī miega hormona melatonīna un labsajūtas hormona serotonīna izstrādāšanos. Fiziskās slodzes laikā paaugstinās ķermeņa temperatūra, savukārt, tai pēc izkustēšanās mazinoties, iestājas atslābums, kas uzlabo arī naktsmiera kvalitāti. Tāpat fiziskās slodzes laikā organisms netiek pakļauts stresam, mums arī piemirstot par ikdienas raizēm, tādējādi mazinoties negatīvajām emocijām, kas nereti neļauj iemigt, prātā joņojot tūkstošiem domu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

To apleicina arī izdevumā Sleep publicētais pētījums, kurā tika secināts, ka cilvēkiem, kuri nedēļā nodarbojās ar mērenu slodzi 3,5 stundu garumā (kā izplatītākā fiziskā aktivitāte pētījuma dalībnieku lokā tika minēta pastaigāšanās), ir krietni vieglāk iemigt, miegam arī esot ciešākam un nepārtrauktam.

Jāpiebilst, ka pilnvērtīgs miegs un mērenā fiziskā slodze, ko nodrošina iešana, ir arī cieši saistīts ar citiem veselību veicinošiem faktoriem – lielāku mūža ilgumu, mazāku hronisku slimību attīstīšanās risku, labāku veselības stāvokli kopumā u.c.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.