“Skolu direktori taisīs špagatu!” Mācībspēki atklāj, kas notiek skolās līdz ar likuma grozījumiem 23
Skolēni, pēc Krievijas iebrukšanas Ukrainā, vairākās skolās atsakās mācīties krievu valodu un jāsāk domāt, ko pasniegt tā vietā, ziņojuši vairāku skolu direktori. Vai tā būtu vācu vai franču valoda?
“Pedagogu trūkums ir viena problēma, bet otra – finansiālais nodrošinājums. Kā atver jaunu grupu, tā mācību plānā stundu skaits palielinās un tas nozīmē, ka tam ir nepieciešams finansējums. Trešā lieta – sazobīte visos likumos un noteikumos. Ja mums izglītības likumā ir paredzēts, ka vecākiem ir tiesības atteikties no krievu valodas un izvēlēties citu otro svešvalodu, tad ir vēl citi noteikumi, kas paredz, ka, beidzot devīto klasi, skolēnam ir jābūt noteiktām zināšanās otrajā svešvalodā. Ja viņš no krievu valodas pāriet uz citu astotajā vai devītajā klasē, kā viņš var sasniegt šo likumā noteikto prasību?” TV24 raidījumā “Uz Līnijas” stāsta Guna Pudule, Rīgas Teikas vidusskolas direktore.
Skolu direktori meklē risinājumus, piemēram, fakultatīvās nodarbības, interešu izglītību, bet šī atkal nav obligātā izglītība. “Te ir likumdošanas caurumi!”
Mācībspēkiem bija solīts, ka septembra beigās būs gaidāmi kādi likuma grozījumi.
Ko skolas darīs līdz likuma grozījumiem? “Skolu direktori taisīs špagatu!” viņa smaidot ar ironiju atbild.