![](https://lastatic.ams3.cdn.digitaloceanspaces.com/2025/02/pexels-max-fischer-5212320-1024x683.jpg)
Skolotāja: “Lūdzu, lūdzu, ieviesiet mums obligātu “desktime”!” 16
“Skolotāja: “Lūdzu, lūdzu, ieviesiet skolotājiem obligātu @desktime, tad beidzot varēs labi redzēt, cik laika paiet gatavojoties stundām, plānojot pārbaudes darbus un vērtēšanas rubrikas, vadot stundas, pārbaudot darbus, rakstot komentārus, sazinoties ar vecākiem.” Šādu provokatīvu aicinājumu socvietnē “X” publicējusi @mariteseile.
Pēdājā laikā arvien karstākas diskusijas izvēršas par dažviet valsts pārvaldē ieviesto ierēdņu darbalaika uzskaiti, vai tā ir vērtīga, vai cilvēkus ierobežojoša. Nu, Mārīte Seile piedāvā tādu arī skolotājiem, lai sabiedrība redzētu, cik patiesībā daudz laika ārpus darbalaika prasa šī profesija.
Komentāros redzams, ka daudzi šo principiāli atbalstītu tīri informatīvos nolūkos, lai patiešām cilvēki saprastu, kā skolotājiem un cik daudz ir jāstrādā. Lūk, daļa komentāru zem minētās publikācijas.
Skolotājiem jāuzskaita vacapgrupās pavadītais laiks. Klases sarakstes lašīšana un atbilžu un ziņojumu sagatavošanai patērētais laiks. Ar piemaksu par laiku vakaros un brīvdienās.
Savukārt ierēdņiem jāsēž datoros uz vietas. Tikties ar kolēģiem vai domāt – aizliegt pat par velti.
— voldemārs burģis (@voldemars) February 6, 2025
Ja cilvēks grib sevi izsekot, kas viņam traucē to darīt vienam pašam un tad sūtīt ievākto informāciju tiem kam nepieciešami argumenti.
— risikawi (@risikawi) February 5, 2025
Vienkāršāku aprēķinu sistēmu nedzird pieprasām. Piem., kontaktstundas likme, kurā visi šie reveransi ir iekļauti.
— Inese Mancevica (@IMancevica) February 6, 2025
Tas neparādītu, cik laika aiziet gatavojoties, jo, kā jau te minēja, darbs pie datora nav vienīgais. Bet 1 ieguvumu gan es redzu – tas parādītu, cik ātri/lēni skolotājs strādā ar datoru. Un šī ir liela problēma – virkne skolotāju ir ļoti lēni un neprasmīgi datora lietotāji.
— Ieva Krūmiņa (@pogainais) February 6, 2025
Tai komunikācijai ir jāgatavo materiāli (konsultācijā skaidrojot nesaprasto jāsagatavo uzdevumi, grupu darbam jāsagatavo ppt veidne, kur visi strādās, vērtēšanas kritēriji), kas prasa ilgāku laiku nekā pati komunikācija. 1 stundu gatavo 2-3-4 un vairāk stundas.
— Līga Neimane (@Ucibucis) February 6, 2025
Pedagogam būtu jābūt zināšanām ar kurām dalīties ar bērniem….
Kaut vai tās, ka var neplikšķināt, tā vietā voice assistant aktivizēt, ja nav iemaņu darbā ar klaviatūru, drukas ātrums mazāks par 70 simboliem/min.
…— Wasserman (@Wasserman111222) February 6, 2025
Nekādā gadījumā! Tā jau bezjēdzīgi priekšraksti sarakstīti, nekādas uzskaites nevajag! Vienkārši — daudz laika paredzēt visam, lai ar degsmi un enerģiju vadītu stundas. Formālā puse — stundu skaits mēnesī, kuras skolotājs izmanto pēc ieskatiem. Viss.
— Guna Rēvele (@GunaRevele) February 5, 2025
Tagad IZM bīda to monitoringa projektu, kuram vajag datus. Daudz datus.
Kur radīsies šie dati?
Skolotājiem atkal uzkraus uzdevumu tos bakstīt iekšā.
To @desktime varat …— Uldis Nelsons (@uldisn) February 6, 2025
Ok. Un tad arī apmaksājiet tās stundas un virsstundas. Sorry. Pilnīga utopija, nemaz nerunājot par kontroles iespējām.
— gatis sala (@gatissala) February 6, 2025
…arī tā aizpildīšana ir darbs par darbu, un būtu jāveic darba laikā (citi pienākumi), par ko jāsaņem atalgojums.
— opt-IM-ux (@im_mal) February 5, 2025