Skolas darbgalds jaunajiem uzņēmējiem 0

Viens no Apes novada veiksmes stāstiem ir Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības projektu “Pērc vietējo preci” (“Buy Local”) un “Ideja uz robežas” īstenošana Setomā Igaunijā un Apes novadā.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
RAKSTA REDAKTORS
“No kaut kā diemžēl jāatsakās.” “Swedbank” bankomātos vairs nav pieejams viens pakalpojums 58
Lasīt citas ziņas

Šeit iespējams apskatīt un lejupielādēt foto no “LA” dienas Apē.

Nozīmīgākais “Buy Local” ieguvums ir koksnes pārstrādes inkubatora izveidošana uz D. Ozoliņa Apes vidusskolas bāzes ar mācību klasēm Gaujienā, Trapenē un Virešos. Tas nozīmē, ka apmācībām un nelielu preču partiju izgatavošanai var izmantot darbgaldus, ēvelsolus, frēzmašīnas, slīpmašīnas un visus iespējamos darbarīkus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viena no projekta vadītājām Apes novadā Liene Ābolkalne uzsvēra, ka projekts realizēts sadarbībā ar igauņiem, kur arī ir vietējo dabas resursu izmantošanas centrs ar mācību klasi Obinitsā: “Kokapstrādes inkubators Apē un mācību klases ir mērķis, lai dotu iespēju mūsu vietējo uzņēmēju aktivitātēm.”

“Jā, uz kokapstrādes darbnīcu nāk mājamatnieki,” apstiprina Apes vidusskolas darbmācības skolotājs Normunds Prazņicāns. “Parasti sev izgatavo vai salabo mājsaimniecībā nepieciešamās lietas. Bet brauc arī uz Igauniju, skatās, kas varētu noderēt viņiem,” viņš paskaidro.

Apē ir divi jaunieši, kuri ārzemju peļņas vietā gribētu pamēģināt uzsākt savu biznesu tieši te. Nauris Teteris uzsver sākuma grūtības:

 

“Nav kam prasīt padomu. Ir ļoti svarīgi saņemt informāciju gan juridiskajos, gan tirgus, gan finansiālā atbalsta, gan pareizas dokumentu kārtošanas un daudzos citos jautājumos. Ja būtu Apē uz vietas cilvēks, kurš paskaidro, ievirza, savu uzņēmējdarbību sākt būtu vienkāršāk. Es, piemēram, šobrīd strādāju par ekskavatoristu, taču vēlos izaugsmi, savu biznesu un vēlos, lai man arī kāds palīdz.”

 

Tāpēc viņu iepriecināja vides un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža sacītais, ka katrā novadā drīz būs biznesa konsultants.

Projekts ir pārrobežu, tāpēc igauņi puspajokam, pusnopietni aicinājuši kaimiņus atvērt savu uzņēmumu Igaunijā. Tur noteikumi pavisam citi un ievērojami vienkāršāki, tomēr Nauris saka, ka tas nebūšot atbalsts Latvijai.

Tā kā šobrīd aktuāls ir jautājums par konsultāciju iespējām, Liene jau plāno sākt darbu pie nākamā Latvijas un Igaunijas sadarbības projekta: “Šajā pārrobežu programmā var startēt, lai rastu iespēju jaunajiem uzņēmējiem organizēt informatīvos seminārus, skaidrot grāmatvedības jautājumus – principā tiktāl sagatavot topošo uzņēmēju, ka viņš var sākt patstāvīgu darbu.”

Reklāma
Reklāma

 

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.