Danils Maksimovs un līdaciņa – zaļsvārcīte.
Danils Maksimovs un līdaciņa – zaļsvārcīte.
Foto no A. Maksimova personīgā arhīva

No 1. maija sākas līdaku sezona 0

Spirgts pavasara vējiņš pa ezera virsmu dzen vieglu vilnīti, debesīs peld pelēki mākonīši, ideāls laiks copei, bet ko darīt, ja vēja nav, ezera spogulis sastindzis un debesīs balta spoža saule, un zaļajai rīmai prāts uz uzkošanos nemaz nenesas?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Gatavojoties jaunajai līdaku sezonai, pārlapoju vecos preses izdevumus un vācu žurnālā “Fish&Fang” pamanīju rakstu, kā vācu spiningotājs Joahims Štollenverks līdaku spiningošanai lieto paša atrastu divu gandrīz vienādu mānekļu tandēmu. Kādā copes izbraukumā, kad spīdēja spoža saule, viņš pamanīja, ka viņa vilktajai gumijzivtiņai seko maza līdaciņa, nevarēdama izšķirties, uzbrukt vai ne. Pēkšņi no dzelmes uzradusies monstrīga plēsoņa, pagrābusi mazo līdaciņu un tikpat veikli nozudusi dzelmē. Joahims turpinājis spiningot vēl azartiskāk, bet nekā. Pārbraucis mājās, makšķernieks izsecinājis, ka līdaka, tāpat arī citas laupītājzivis, plēsoņas ir skaudīgas un nenovīdīgas. Ja tās redz lielu vai mazu konkurentu sekojot upurim, tās cenšas iejaukties un uzbrukt uzbrucējam vai upurim.

Joahims spininga metāla pavadiņas galā piestiprināja prāvu gumijzivtiņu, kas uzsprausta uz džigāķa, bet metāla pavadiņas augšgalā ar trīspusējo griezulīti un riņķīti pie pamatauklas piestiprināja metāla vizuli – šūpiņu. Lai jaunizveidotā sistēma metiena laikā nepītos, viņš šūpiņam noņēma āķi. Šim tandēmam gan vajadzēs spiningu ar palielu testu un iemetieni jāizdara ar plašu atvēzienu un plūstoši, sekojot mānekļu lidojumam, lai tie nesapītos. Šo tandēmu ūdenī ieteicams vadīt ar pauzēm, lai radītu iespaidu, ka zivtiņas kustoties grimst, lai jau tūlīt atsāktu pakaļdzīšanos. Veidojot šādas sistēmas, var izmantot arī rotiņus, jāatceras tikai, ka rotiņš mēdz savērpt auklu un tad no piņķerīgās auklas atmudžināšanas neizbēgt, tāpēc rotiņi jāaprīko ar kvalitatīviem greizuļiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ne velti mēdz sacīt, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais un varbūt tieši tu, makšķerniek, mūsu jauno tehnoloģiju, smaržīgo un nu jau arī garšīgo gumijzivtiņu ērā, laikā, kad neķeras ne par ko un ne uz ko, tieši ar šo pa daļai aizmirsto sistēmu tiksi pie savas sapņu zivs. Bet neaizmirsti, ka ar savu sapņu zivi piedaloties AS “Lauku Avīze” konkursā “Latvijas gada lielākā zivs 2016”, tu vari tikt arī pie lieliskas balvas.

Lai jaunajā sezonā asi āķi, lieli lomi un droša laivas grīda zem kājām!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.