Kā siltināt privātmāju – vai var darīt, kā pašam gribas? Skaidro eksperts 18
Kādam TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājam radies jautājums: “Kā siltināt privātmāju – vai var darīt, kā pašam gribas, vai nepieciešams projekts, kas jāiesniedz būvvaldē?”
“Elektrum” Energoefektivitātes centra pārstāvis Toms Lācis skaidro, ka pareizais ceļš, protams, būtu saskaņot ēkas siltināšanas projektu būvvaldē, jo brīdī, kad cilvēks vēlas saņemt valsts atbalstu, piemēram, uzstādot siltumsūkni, saules paneļus utt., viņam prasīs uzrādīt šos dokumentus un tos pārbaudīs.
“Visam ir jābūt saskaņotam,” viņš uzsvēra.
Eksperts pastāsta, ka atbalsta programmās, kas paredzētas privātmāju siltināšanai ir ietverts, ka nāk eksperts un novērtē esošo ēkas stāvokli – cik tā ir efektīva, iedod, cik daudz ir darbi jāveic, tad var doties pie projektētāja ar konkrētiem uzdevumiem, kas ir jāpaveic, lai sasniegtu rezultātu un iegūtu līdzfinansējumu.
“Oficiāli es, protams, saku, ka ir jāiet pie instancēm un jāsaskaņo – pašdarbību nevajadzētu atbalstīt,” Lācis akcentēja.
Jau vēstīts, ka Rīgā tuvāko septiņu gadu laikā būtu jānosiltina ap 2000 ēku.
Šāds mērķis esot noteikts Rīgas pilsētas ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānā.
Savukārt pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš komitejas sēdē atzina, ka RNP vērtē, cik daudz daudzdzīvokļu māju uzņēmums varētu nosiltināt, lai iekļautos šajā plānā.
Viņš atzina, ka pašlaik nevar pateikt, kāds būs siltināto māju skaits, jo tas atkarīgs no daudziem faktoriem, taču viņam esot apņēmība, ka pašreizējā darbu intensitāte jākāpina desmitkārt.