Skatītājs jautā: Kā raķete var brīvi ielidot NATO valstī? 40

Kāds TV24 skatītājs jautā, kā raķete var brīvi ielidot NATO valstī? Vai Polijas pretgaisa aizsardzības sistēma nav gatava šādām situācijām, ņemot vērā, ka blakus valstī notiek karš? Komentē NBS majors, Zemessardzes štāba priekšnieks Jānis Slaidiņš.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidro, ka pretgaisa aizsardzība galvenokārt ir vērsta pret kritisko infrastruktūru. Protams, arī pret gaisa telpas aizsardzību, bet šajā gadījumā attālums no robežas līdz raķetes nokrišanas vietai bija ļoti minimāls.

“Raķetes lidojuma ātrums ir diezgan iespaidīgs – tās ir sekundes. Līdz ar to neviena pretgaisa aizsardzība nespēj noreaģēt uz šo,” Slaidiņš stāsta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš uzsver, ja raķete būtu lidojusi Polijas dziļumā uz kritisko infrastruktūru, politiskajiem centriem, militārajām daļām, tad pretgaisa aizsardzība būtu reaģējusi, jo gaisa telpā atrodas izlūkošanas lidmašīnas, kas noteikti nodotu informāciju, ka raķete ir šķērsojusi Polijas robežu. Taču šajā gadījumā attālums bija tik niecīgs, ka viņi nevarēja noreaģēt.

NBS majors piebilst, ka pretgaisa aizsardzība nevar pilnībā nosegt visu.

Krievijas raķetes Polijā

Kā ziņots, 15. novembrī, kad Krievija atkal pakļāva Ukrainu masīvai raķešu apšaudei, Polijas teritorijā arī nokrita raķete, nogalinot divus cilvēkus, un sākotnēji izskanēja ziņas, ka tā ir viena no krievu raidītajām raķetēm.

Tagad Rietumu līderi pieļauj, ka Polijā, visticamāk, nogāzusies Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēku raķete, kas izšauta masīvā Krievijas raķešu trieciena laikā.

Bēres Polijā Pševodovā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.