Skatītājs dusmīgs uz citiem zvanītājiem: Lai tie “gudrīši” aiziet un pakaro! 45
“Lai tie “gudrīši” aiziet un pakaro!” Kāds TV24 raidījuma “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” skatītājs ir dusmīgs uz citiem zvanītājiem.
Viņš norāda, ka var tikai apbrīnot tos skatītājus, kuri aicina izturēties humāni pret okupantiem. “Vai tad krievi izturas humāni pret ukraiņiem?” viņš vaicā.
NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš atzīst, ka karš vispār nav humāna lieta.
“Nevar karot ar baltiem cimdiem. Tie laiki ir beigušies! Tur skatītājam ir pilnīga taisnība,” viņš saka, piebilstot, ka karā arī nav laika īpaši domāt, jo jāpilda dotais uzdevums.
Tāpat viņš atgādina par video, kurā krievs izlikās, ka padodas gūstā, bet patiesībā bija paslēpis granātu.
Jaunākā informācija par situāciju frontē liecina, ka pašreizējais Ukrainas spēku operāciju temps neliecina par to, ka situācija ir nonākusi strupceļā un ka Ukraina nevar atgūt lielāko daļu savu teritoriju, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) eksperti.
Institūts atgādina, ka Ukrainas spēki veica lēnas un pakāpeniskas kampaņas, lai bloķētu Krievijas spēku koncentrācijas rajonus Hersonas apgabalā, un veica ierobežotus sauszemes uzbrukumus Dņepras upes labajā krastā no 2022.gada augusta līdz novembrim, līdz beidzot novembra vidū piespieda krievus atkāpties no labā krasta.
Ukraiņu pretuzbrukumu Hersonai veidoja samērā straujas virzīšanās posmi un ilgi sagatavošanās periodi, kaujas, kuru mērķis bija novājināt krievu spēkus, un ierobežoti ieguvumi, kas galu galā novājināja krievu pozīcijas upes rietumu krastā.
Pašreizējā Ukrainas pretuzbrukuma gaita nav tik dramatiska un ātra kā tā, kuras laikā tika atbrīvota liela daļa Harkivas apgabala, bet ir daudz veiksmīgāka nekā izgāztā Krievijas ziemas-pavasara ofensīva. Kopumā pēc tempa un sākotnējās virzības tas vairāk līdzinās lēnākajam, bet veiksmīgākajam Hersonas pretuzbrukumam, norāda ISW.