Skatītāja sašutusi: “Zvanu dakterei, viņa saka – vai, šodien nevarēšu! Darba laiks nav beidzies, bet daktere jau staigā pa veikalu…” 81

TV24 raidījumā “Uz līnijas” kāda skatītāja no Latvijas mazpilsētas lūdza komentēt šādu gadījumu, ko viņa piedzīvojusi sazinoties ar savu ģimenes ārsti: “Tikko dzirdēju, kad teica, ka ir baigi noslogotie dakteri…Tāds atgadījums: vajadzīgas zāles, recepti jāizraksta katru mēnesi. Zvanu dakterei, viņa saka  – vai, šodien nevarēšu, ir noslogota, tā un tā…Ieejot veikalā viņas darba laikā un darba laiks viņai vēl nav beidzies, nu, nevar, nevar aiziet pie daktera, bet daktere jau staigā pa veikalu! Nu, kāds tas noslogojums? Kā Jūs to varat komentēt?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Kokteilis
Kuras dāvanas īpaši nes laimi un labklājību? 4 padomi labām dāvanām
TV24
Ēķis: Tas ir ģēnijs, kurš izdomāja, ka Latvija būs dronu koalīcijas vadītāja. Bet… liela daļa šo dronu ir nederīgi 12
Lasīt citas ziņas

Skatītājas jautājumu komentēja Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas (PSKUS) Neatliekamās medicīnas centra vadītājs Roberts Fūrmanis, sakot, ka katrs individuāli plāno savu darba laiku. “Es nevaru komentēt, kāds ir dakteres pieņemšanas laiks, bet jebkurš cilvēks ir tiesīgs uz savu brīvo laiku – arī ārsts. Un ģimenes ārsts nevar būt pieejams visiem pacietiem 24 stundas diennaktī. Bet arī recepšu izrakstīšana ir jāplāno laicīgi gan no ārsta skatu punkta, gan arī no pacienta skatu punkta.”

“Uz līnijas” tika uzsvērts, ka pacientiem pašiem būtu laicīgāk jāplāno recepšu medikamentu izrakstīšana, ja viņam ir hroniskas saslimšanas, tā teikt, “neizdzert zāles līdz pēdējai – līdz nullītei”. Tas tad būtu viens ieteikums pacientiem. Bet, runājot par ģimenes ārstes atteikumu, apelējot pie tā, ka viņai nav tagad laika izrakstīt medikamentus pacientei, tika jautāts Fūrmanim – vai ir kādas regulas arī ģimenes ārstiem, jo, piemēram, asinspiediena zāles taču jādzer katru dienu?

CITI ŠOBRĪD LASA

Fūrmanis uz to atteica: “Domāju, ka līdz galam tas atrunāts nav, bet tomēr ir ārsta pienākums pret pacientu – nodrošināt palīdzību. Visi ģimenes ārsti noteikti nevarēs visiem reizē izrakstīt receptes, tāpēc es šeit gribu teikt, ka tā ir duāla atbildība gan no ārsta, gan no pacienta puses, bet šo konkrēto situāciju es, diemžēl, nevarēsu komentēt.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.