Ko darīt? Pārvietojos ar grūtībām un nu jau gandrīz veselu gadu gaidu uz “Vaivariem” 24

TV24 raidījumu “Uz līnijas” sazvanījusi kāda raudoša pensionāre, kurai pēc gūžas kaula operācijas ir grūti pārvietoties. Sieviete jau teju gadu gaida rindu uz “Vaivariem”. Situāciju komentē Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” Ārstniecības departamenta vadītāja Inese Švarca.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Sieviete stāsta, ka viņai bijis gūžas kaula lūzums. Viņa nogādāta slimnīcā, kur viņai veikta operācija. Viņa nokārtojusi visus dokumentus, lai tiktu uz rehabilitācijas centru “Vaivari”, taču nu jau apritējis gads, bet viņa joprojām centrā nav uzņemta.

Noklausījusies pensionāres stāstu, Švarca atzīst, ka uz valsts apmaksātajiem pakalpojumiem ir jāgaida rindā: “Visticamāk, paciente ir nosūtīta uz stacionāra nodaļu, bet rindas tiešām ir ļoti garas un pieprasījums ir liels.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Rehabilitācijas centra “Vaivari” pārstāve stāsta, ka rindā var nākties gaidīt pat vairākus mēnešus, bet atsevišķos gadījumos pat gadu, kas, viņasprāt, protams, reizēm nav adekvāti.

Švarca atgādina, ka rehabilitācija stacionārā nav vienīgā iespēja. Piemēram, cilvēkiem pēc gūžas vai ceļa locītavas endoprotezēšanas, ir iespēja dzīvesvietas tuvumā apmeklēt fizioterapeitu.

Informāciju par dzīves vietas tuvumā pieejamiem fizioterapeitiem var uzzināt pie ģimenes ārsta vai poliklīnikā.

Viņa arī uzsver, ka fizioterapeita konsultāciju vai nodarbības līdz piecām reizēm apmaksā valsts, ja ir ģimenes ārsta nosūtījums.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.