“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu 193

Pabeidzis augstskolu, jaunietis atgriezās no Anglijas, bet šeit nav darba, TV24 raidījumam “Uz līnijas” pastāstīja kāda skatītāja.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Rīgas plānošanas reģiona reemigrācijas koordinatore Daina Šulca atzīst, ka ir tādi gadījumi, kad atgriežas un tikai tad sāk meklēt darbu. Taču ir bijuši vēl ekstrēmāki gadījumi, kad atgriežas un saka, ka viņam nav ne mājas, ne darba, ne naudas.

“Ja cilvēks grib pārcelties, tad pirms pārcelšanās, viņam ir jāatrod Latvijā darbs un mājoklis. Tagad darba devēji ir kļuvuši daudz pretimnākošāki – darba intervijas notiek attālināti. Cilvēkam ir iespējas sameklēt darbu,” viņa uzsver, piebilstot, ka īpaši Rīgas reģionā nav problēmu ar darba atrašanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šulca norāda, ka Latvija pa šiem gadiem, ir ļoti mainījusies. Piemēram, Rīgas reģionā dzīves līmenis, dzīves standarti un algas ir pielīdzinājušās Rietumeiropas algām.

Turklāt Rīga ir viena no zaļākajām metropolēm Eiropā. “Tas viss ir piesaistoši, tas viss ir aicinoši reemigrantiem. Viņiem kļūst interesanti atgriezties,” viņa sacīja.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem 2022. gadā uz Rīgas reģionu pārcēlās vairāk nekā 4000 cilvēku.

Šulca uzsver, ka vajadzētu strādāt pie reemigrācijas, atbalstot reemigrantus, nevis atvērt vārtus imigrācijas politikai: “Mums vajag savējos atpakaļ. Latvijai vajag cilvēkus!”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.