Jautājums “Centrālajai laboratorijai”: Uz Covid-19 rēķina sapelnījāt miljonus. Cik bagāti palikāt? 105
Kad sākās vakcinācija pret Covid-19, “Gulbja laboratorija”, “Centrālā laboratorija” – jūs nopelnījāt miljonus! Sakiet, lūdzu, cik bagāti palikāt? Šādu jautājumu uzdeva kāds TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājs Stellai Lapiņai, SIA “Centrālā laboratorija” valdes priekšsēdētājai.
Vēstījums par to, kā laboratorijas Covid-19 vakcinēšanas laikā ir labi nopelnījušas, joprojām ir aktuālas gan sabiedrības, gan politiķu sarunās, ka laboratorijām tagad, krīzes laikā, vajadzētu padzīvot uz saviem vecajiem taukiem, šādu tēzi izvirza arī raidījums.
Tas bija Covid-19 laiks un par bagātību ir jāpriecājas. Mēs esam no šīs bagātības samaksājuši visus nodokļus mūsu valstij. Mēs bijām vienīgā laboratorija, kas sniedza loģistikas pakalpojumus, zvanu centra pakalpojumus, mums bija visvairāk filiāļu, veicām visvairāk analīžu, kā veidojušies ienākumi skaidro Lapiņa.
“Ja salīdzinām ar Eiropas kolēģiem, tad mūsu bagātība ir absolūti vienāda. Neesam ne bagātāki, ne nabagāki par Eiropas kolēģiem dažādās laboratorijās. tarifs bija visur gandrīz vienāds, nosacījumi vienādi, Somijā kolēģiem aiz Polārā loka maksāja nedaudz vairāk,” piemērus nosauc speciāliste.
Runas par milzīgo laboratoriju peļņu ir stigma, saka Lapiņa, Covid-19 laikā laboratorijas pašas negāja un neprasīja “dodiet mums darbu!” – neviens nezināja, kas maksās, cik maksās un vai maksās – laboratorijas pašas tarifus nenoteica, to noteica pasūtītājs, tie bija absolūti salīdzināmi skaitļi visai Eiropai – mums pat bija mazāki.
Kā cilvēks, kas izdzīvojis visu šo situāciju divu gadu garumā 24/7 režīmā, Lapiņa saka, ka pastāvīgi saņēmusi zvanus, ka vajadzīgas jaunas filiāles, lai brauktu testēt bērnus un citus cilvēkus, lai būtu izbraukumi uz robežas – par šo visu “Centrālā laboratorija” saņēmusi lūgumus, nevis pati meklējusi iespējas nopelnīt.