Foto-thesprucecom

Skandināvu, kantri vai minimālisma stils. Idejas, kā iekārtot ļoti mazu virtuvi 0

Mazajām agrāk celto daudzdzīvokļu namu virtuvēm nav nemaz tik viegli atrast tādu stilu un iekārtojumu, lai telpa būtu ērta un stilīga, bet neizskatītos piebāzta. Kādi stili piemēroti?

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

1. Skandināvu stils
Padomju laikā būvēto, tā saukto hruščova ēku un paneļu būvju dzīvokļu virtuves ar nepietiekamu dienasgaismu un pārāk mazo platību ir nedaudz līdzīgas zviedru mazgabarīta mājokļu plānojumiem. Tāpēc ziemeļnieku izvēlētais stils labi der arī mūsu apstākļos.

Ievēro, ja gribi šādu virtuvi:
* Papildu gaisma – logu pēc iespējas atstājam brīvu: palodzes nepārblīvējam ar augiem, aizkari ir simboliski vai to nav vispār.
* Gaišas sienas – tā kā dienasgaismas nelielajā virtuvē vienalga ir daudz par maz, skandināvi sienas krāso baltas, jo tas palīdz vizuāli paplašināt telpu.
* Funkcionālas mēbeles – saliekami galdi un krēsli, izvelkamas virsmas, stūra kastes, reilingi pie sienām, atvērti plaukti, palodzes izmantošana u.c.
* Gaišas, glancētas flīzes – sienu apdarei, kuras skar mitrums, skandināvi lielākoties izmanto glancētas, gaišas flīzes. Tas ir praktiski, jo šādu virsmu viegli tīrīt un tā labi atstaro gaismu, vizuāli paplašinot telpu.
* Omulīga grīdsega – daudzi uzskata, ka skandināvu stils ir pārāk auksts un garlaicīgs. Tomēr patiesībā ziemeļnieki cenšas tajā ienest arī īpašas omulības notis. Piemēram, ar krāsainu paklājiņu virtuvē, kas mums, latviešiem, pat šķiet nepraktiski un neiederīgi tādā telpā kā virtuve. Paklājiņi lielākoties ir kā celiņš ar svītrām vai zigzaga zīmējumu, kas arī vizuāli piešķir telpai plašumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Minimālisms
Kad galvenā prasība virtuves iekārtojumā ir praktiskums, bet omulība tiek atvirzīta otrajā plānā, derēs minimālisma stils, kas ļoti piemērots nelielām telpām.

Ievēro, ja gribi šādu virtuvi:
* Atturīgs dizains – nekādu krāsainu laukumu, pamattoņu gamma ļoti vienmērīga, dabiskie toņi – koks, bambuss, korķis, marmors; krāsas – balts, melns, pelēks, pelēkbrūns.
* Slēgtas glabāšanas sistēmas – minimālismam raksturīgs lakonisms bez liekām detaļām. Tāpēc atvērti plaukti un skapīši šajā virtuvē neiederēsies. Piemērotas iekārtas ar iebūvētiem, slēgtiem skapjiem.
* Bez liekas furnitūras – mēbeļu noformējums ļoti praktisks, bez dekoriem un, vēlams, arī bez rokturiem – ar push open sistēmu.
* Faktūra kā dekors – lai izveidotais interjers tomēr nebūtu auksts un vienmuļš, telpu vēlams atdzīvināt ar dabisko materiālu faktūrām. Piemēram, izmantot darba leti no koka vai marmora ar bagātīgu faktūru, grīdas segumu no koka vai korķa utt.

3. High-teh stils
Nevis virtuve, bet kosmosa kuģis. Šādas emocijas izsauc ultramoderni high–teh risinājumi. Šis iespaidīgais stils labi izskatās kā plašās, tā pavisam nelielās telpās. Tajā var noformēt pat pavisam mazu virtuves zonu nišā vai pie vienas sienas. Protams, tas, cik kosmiski to iekārtot, atkarīgs no saimnieku gaumes un iespējām. Jārēķinās arī ar namu, kādā virtuve atrodas, lai kontrasts tomēr nebūtu pārāk liels. Līdz ar to nelielā dzīvoklī šis stils, iespējams, nebūs tāds kā dārgā privātmājā, bet galvenās tendences tomēr noteiks telpas iekārtojumu.

Ievēro, ja gribi šādu virtuvi:
* Mūsdienīgi materiāli – šim stilam nepieciešami paši jaunākie materiāli un risinājumi. Tāpēc interjers varētu izmaksāt arī salīdzinoši dārgi.
* Aukstais spīdums – virtuves iekārtai jābūt gaišai, mēbelēm un tehnikai ar metālisku spīdumu un stikla detaļām. Labi izskatīsies arī virtuves priekšauts (sienas daļa starp darba virsmu un augšējiem skapīšiem) no krāsaina stikla vai metāla.
* Mēbeles minimālisma stilā – lakoniska iekārta baltā, pelēkā tonī ar zilu vai violetu nokrāsu. Bez rokturīšiem.
* Īpašs apgaismojums – tas šajā stilā ir galvenais dekors. Te neiztikt bez īpaša virsmas, skapīšu, nišu un arī grīdas apgaismojuma. Turklāt tas var būt arī dažādos krāsainos toņos. Tā, lai telpā radītu nedaudz kosmisku noskaņu.

Foto-falmec

4. Lauku jeb kantri stils
Visomulīgākais no visiem minētajiem risinājumiem. Šāda stila virtuvē valda siltuma atmosfēra, tajā gribas uzturēties ilgu laiku, dzert tēju, baudīt maltīti un pļāpāt. Vienīgais trūkums – mājīgie elementi un apdares materiāli telpu plašāku nepadara, drīzāk gan otrādi – tā šķitīs pat nedaudz mazāka. Tāpēc, iekārtojot šādu virtuvi, rūpīgi jāapdomā visas detaļas un krāsu salikumi, lai to nebūtu par daudz un par raibu.

Ievēro, ja gribi šādu virtuvi:
* Koka mēbeles – lauku virtuvei neder ne plastmasa, ne citi mūsdienu materiāli. Te iederēsies viss dabiskais – koks, pinumi, keramika. Koka mēbeles ar kokgriezumiem dekorētu virsmu, līstītēm, interesantiem rokturīšiem, kā arī atvērti plaukti vai stiklotas durtiņas, caur kurām redzami trauki.
* Vienkāršība – šādā virtuvē visam jābūt ērtam, bet vienkāršam, bez pārāk moderniem vai stilīgiem risinājumiem. Derēs keramikas flīzes, koka grīda, lina vai kokvilnas tekstils.
* Ziedu raksti – lauku stilam lieliski piestāv aksesuāri un audumi ar puķainu rakstu. Īpaši aktuāli tas ir, ja izvēlēts Provansas stila interjers. Savukārt angļu un skandināvu kantri stila interjeriem raksturīgi keramikas izstrādājumi.
* Omulības detaļas – lauku virtuvē īpaši jāpiedomā par atbilstošiem traukiem un virtuves piederumiem. Derēs dažādi pinumi, koka kastes, koka plaukti, izrakstīti dvieļi, puķaini vai rūtaini krēslu paliktņi, trauki ar romantiskiem rakstiem, lampas ar abažūriem utt.

Foto-nota bene
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.