Skaitītāja uzstādīšana 0

Savā dzīvoklī vēlos uzstādīt ūdens skaitītāju. Vai tas obligāti jādara licencētas firmas darbiniekam? Varbūt to var paveikt jebkurš cilvēks, kuram ir zināšanas šajā jomā, tad informējot pakalpojumu sniedzēju? Kāds normatīvais akts to reglamentē? 
Marina J. Dobelē

Reklāma
Reklāma

 

TV24
“Maskava ir tā vieta, kur slēpjas Kaščeja nāve…” Slaidiņš analizē, kāpēc Ukrainas droni netiek līdz Krievijas galvaspilsētai un Kremlim 9
Kokteilis
Auns – velotrenažieris, Lauva – balets. Kuras fiziskās aktivitātes tev sagādās prieku pēc zodiaka zīmes? 1
VIDEO. Alojā pazuduši medību suņi tiek atrasti kopā ar… lāci: “Nodomājām, ka nevar būt lācis, gan jau lielāks kuilis” 4
Lasīt citas ziņas

Ūdens skaitītājus drīkst uzstādīt ne tikai licencētas firmas darbinieks, bet arī jebkurš cits, taču ievērojot zināmus noteikumus, lai garantētu, ka rādījumi būs precīzi.

Skaitītājam nepieciešama pase, taču tā nav obligāta prasība, jo lietotam skaitītājam tādas var arī nebūt. Galvenais – jābūt verifikācijas lapai, kas apliecina, ka tas pārbaudīts Latvijas Nacionālajā metroloģijas centrā (Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 157, tālrunis 67378165) vai jebkurā licencētā stendā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Skaitītāju uzstāda, ievērojot ražotāja prasības. Pirms tā jābūt taisnam caurules posmam, kas atbilst vismaz trim caurules diametriem, pēc skaitītāja – taisnam posmam, kas atbilst vismaz vienam diametram. Tas noteikts Latvijas būvnormatīvos LBN 221-98 un Rīgas domes saistošajos noteikumos Nr. 39.

Ir horizontālie un vertikālie skaitītāji. Horizontālie, lai tie pareizi mērītu, jāuzstāda precīzi horizontāli, ar ciparnīcu uz augšu, nevis slīpi. Lai skaitītājs neaizsērētu, pirms tā ieteicams filtrs. Pirms skaitītāja uzstāda arī ventili, lai var noslēgt ūdeni, kad skaitītāju nāksies atkal mainīt.

Pēc tam jāpieaicina apsaimniekotāja (namu pārvaldes) darbinieks, kas uzrakstīs aktu, norādot tajā skaitītāja numuru, rādījumus un nākamās pārbaudes termiņu. Pašlaik noteikts, ka tie jāpārbauda ik pēc 4 gadiem. (Agrāk skaitītāji, kuriem nebija uzstādīts filtrs, bija jāmaina ik pēc 2 gadiem, bet ar filtru – ik pēc 4 gadiem). Apsaimniekotāja pārstāvis skaitītāju noplombēs. Viens akta eksemplārs paliks apsaimniekotājam, otrs – dzīvokļa īpašniekam.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.